Teknoloji

Zoom’un En Büyük Rakibi: Google Meet

Google Meet'in küresel ölçekteki kullanım oranı hızla yaygınlaşıyor!

Abone Ol  
 

Korona virüs salgını ile birlikte kullanım oranları oldukça artan video konferans uygulamalarının rekabeti de gün geçtikçe kızışıyor.

Hem eğitim – öğretim için hem de iş görüşmeleri kapsamında sıklıkla kullanılan video konferans uygulamaları bu süreçte yalnızca arkadaşları veya aileleri ile görüşmek isteyen insanların oldukça fazla başvurduğu bir yöntem haline geldi. Bu bağlamda, Zoom uygulaması video konferans uygulamaları arasında lider isim olurken ona rakip olarak göze çarpan Google Meet de gün geçtikçe daha da büyüyor. Google Meet gün itibariyle 100 milyon indirme limitini aşmış durumda.

Korona virüs salgını kapsamında alınan önlemler ile büyük oranda eve kapanılması ve hem eğitim – öğretimin hem de çalışma hayatının evden devam ettirilmesi ile beraber, Zoom uygulaması milyonlarca yeni kullanıcıya erişerek dünya çapında birçok telefona ve bilgisayara indirildi. Bu kapsamda görüşmeler daha çok Zoom üzerinden devam ettirilirken rakip firmalar da elbette boş durmuyor.

Zoom’un En Büyük Rakibi: Google Meet 2 – zoom meet

Google Meet’den 100 Milyonu Aşan İndirme Oranı

Küresel ölçekteki teknoloji devi Google tarafından 3 ay önce ücretsiz bir şekilde dağıtımına ve kullanımına başlanan Google Meet uygulaması, Zoom’un en güçlü rakibi olarak göze çarpıyor. Google şemsiyesi altında geliştirilmiş olan oldukça başarılı ve donanımlı bir uygulama olduğu için de küresel ölçekteki kullanım oranı hızla yaygınlaşıyor.

29 Nisan 2020 tarihinden sonra kendini etkin bir biçimde göstermeye başlayan video konferans platformu an itibariyle 100 milyon indirme sayısını aşmış durumda. Özellikle son zamanlarda Zoom platformunun gizlilik açısından pek çok eleştirinin hedefi olması ile birlikte Google Meet’in tercih edilme oranının arttığı gözleniyor.

Her ne kadar dünya çapında belirli ölçüde bir normalleşme süreci yaşanmaya başlasa da halen daha pek çok şirket çalışma biçimi olarak evden çalışmaya devam ediyor. Bu nedenle büyük oranda kullanılmaya devam eden video konferans uygulamaları arasındaki sıkı rekabet de uzun süre gündemden düşmeyecek gibi görünüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri