EkonomiGenel

Ziraat Bankası “Kolay Adres” ve “FAST” ile para transferlerinde öne çıkıyor

Ziraat Bankası “Kolay Adres” ve “FAST” ile para transferlerinde de daha çoğunu sunuyor.

Abone Ol  
 
63 / 100

Ziraat Bankası “Kolay Adres” ve “FAST” ile para transferlerinde de daha çoğunu sunuyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, Ziraat Bankası, “Kolay Adres” programı ile müşterilerine, uzun IBAN numaraları yerine cep telefonu, e-posta, TCKN/VKN/YKN ve pasaport numarası gibi anahtar verileri kullanarak hızlı ve basit para transferi yapabilme, ilaveten FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) Sistemi ile de söz hususu transferleri 7/24 gerçekleştirilebilme olanağı sağlıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Ziraat Bankası Dijital Çözümler, Operasyon ve Etkileşim Genel Müdür Yardımcısı Ali Kırbaş, para transferindeki Kolay Adres programının müşterileri için uzun IBAN numarasının temin edilmesi, yazılması ya da hesap numarasının girilmesi gibi zorunlulukları ortadan kaldıracağını belirterek, banka içi ve dışına yapılacak TL para transfer işlemlerinde bu düzenin kullanılabileceğini ifade etti.

Ziraat Bankası’nın 13 milyonun üstünde aktif dijital müşteri sayısı ile bu alanda sektörün lider bankası konumunda olduğunu açıklayan Kırbaş, şunları kaydetti:

“Ziraat Mobil ile bundan sonra para transferleri de daha basit ve daha hızlı duruma geliyor. Kolay Adres programı ile müşterilerimiz cep telefonu, e-posta, ‘TCKN/VKN/YKN’ ve pasaport numarası verilerini Ziraat Bankası hesabına ait bir IBAN ile eşleştirebiliyor. Şube, İnternet Bankacılığı ve Ziraat Mobil kanallarından, güvenilir ve hızlı bir şekilde Kolay Adres tanımlamalarını yapabiliyor. Hesapların, anahtar adreslerle eşleştirilmesi bireysel/kurumsal ayrımı olmaksızın bütün müşterilerimiz için olası. 2021 Ocak Ayı ayı itibarıyla para transferlerinde de FAST sistemi ile yeni bir devre başlayacak. FAST düzenine geçiş ile bir arada yalnızca cep telefonu, e-posta vb. bilgilerle başka bankalara da saniyeler içinde para transferi 7/24 olası olacak. Müşterilerimiz mal ve hizmet alımlarında iş yerinin sunacağı karekodu cep telefonları ile tarayarak FAST üstünden hızlı, temassız ve basit bir şekilde ödeme de yapabilecek.

400’ün üstünde işlem detaylılığı yayınlayan dijital kanallarımızla müşterilerimizin hayatını kolaylaştırıyoruz. Kullanıcı arkadaşı ve kapsamlı bir mobil bankacılık yapımız var. Müşterimizin gereksinimi olan bankacılık işlemini en basit ve en hızlı şekilde gerçekleştirmesini amaçlıyoruz. Sunduğumuz kolaylıklara para transferi bölümünde bir yenisini daha eklemekten memnuniyet duyuyoruz. Belirttiğim düzenin yaşama geçirilmesi için bankalarımızla bir arada yoğun emek harcayan ve projelere liderlik yapan Merkez Bankamıza ve Bankalararası Kart Merkezimize de sektör adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri