Sağlık

Yüzme Suyu Takip Sistemi

Tatilciler, plajların sağlık açısından herhangi bir risk teşkil edip etmeyeceğini görebilecek!

Abone Ol  
 
58 / 100

Sağlık Bakanlığı bünyesi tarafından güvenilir bir tatil deneyimi için yeni bir sistem geliştirildi. Adı Yüzme Suyu Takip Sistemi olan bu uygulama sayesinde tatilciler, plajların sağlık açısından herhangi bir risk teşkil edip etmeyeceğini görebiliyor.

Koronavirüs pandemisi ile mücadele ülkemizde ilk vakanın görüldüğü Mart ayından bu yana kesintisiz bir biçimde ve her alanda devam ediyor. Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından bugüne dek alınacak önlemler kapsamında pek çok yazı yayımlanmıştı. Bu kapsamda geliştirilmiş olan son önlemlerden biri de Yüzme Suyu Takip Sistemi olarak dikkat çekiyor.

Tatil sezonunun tamamen açılması ile beraber Sağlık Bakanlığı bünyesi tarafından güvenilir ve sağlıklı bir tatil için geliştirilen Yüzme Suyu Takip Sistemi ile vatandaşlar dijital ortam üzerinden hangi plajların sağlık açısından riskli olup olmadığını ve sağlanan imkanları rahatlıkla görebiliyor.

Yüzme Suyu Takip Sistemi 2 – sistem

Renkler Üzerinden Bilgilendirme

2019 yılının son günlerinde Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 2020 Mart ayına gelinmesi ile beraber tüm dünyaya yayıldığı gözlenen koronavirüs pandemisi kapsamında çeşitli önlemler alınmaya devam ediliyor. Ülkemizde 1 Haziran tarihinden itibaren normalleşme sürecine geçilmesi ise koronavirüse karşı alınmış olan önlemler de günlük yaşamla uyumlu hale getirilmeye çalışılmıştı. Bu kapsamda Sağlık Bakanlığı bünyesinde geliştirilmiş olan Yüzme Suyu Takip Sistemi ile beraber tatil yapmayı düşünen vatandaşlar hangi plajların daha sağlıklı olduğu konusunda bilgilere erişebiliyor.

Söz konusu uygulama sayesinde gidilecek bölgenin yüzme suyu analizlerinin dışında, tesis adresleri ve sene bazında tesislerin kalite sınıflandırma bilgilerine de rahatlıkla ulaşılabiliyor. Yüzme Suyu Takip Sistemi’ne internet üzerinde aratılarak kolaylıkla erişilebilir. Sistem içerisinde plajların ve yüzme sularının sağlık açısından teşkil ettikleri risk seviyeleri ise bazı renklerin yardımı ile açıklanıyor. Sistem içerisinde yer alan renkler ve anlamları ise şu şekilde:

  • Mavi renk: Sağlık açısından mükemmel
  • Yeşil renk: Sağlık açısından iyi
  • Sarı renk: Sağlık açısından kötü
  • Kırmızı renk: Sağlık açısından girilmesi yasak
  • Gri renk: Yeni plaj
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri