Ekonomi

Yıldız Teknopark’taki iki şirket hızlı büyüyen şirketler listesine girdi

Yıldız Teknopark'tan oluşturulan bildirime göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın hazırladığı son Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi çalışmasında genel sıralamada bütün Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında Türkiye'nin en başarılı teknoparkı seçilen Yıldız Teknopark'ın içeriğinde yer alan iki şirket en süratli büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı.

Abone Ol  
 

Yıldız Teknopark’tan oluşturulan bildirime göre, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın hazırladığı son Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi çalışmasında genel sıralamada bütün Teknoloji Geliştirme Bölgeleri arasında Türkiye’nin en başarılı teknoparkı seçilen Yıldız Teknopark’ın içeriğinde yer alan iki şirket en süratli büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı.

Deloitte’un yaptığı, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı içine alan ve global olarak 2019’un en süratli büyüyen teknoloji firmalarının belirlendiği “Deloitte Technology Fast 500 EMEA” listesine Yıldız Teknopark’ta etkinlik gösteren FBT Teknolojileri ve Mobven Teknoloji de girdi.

Listede 100’üncü sırada yer alan FBT Türkiye, bir teknoloji ve algoritmik borsa şirketi olarak öne çıkıyor. 2019’da yüzde 1.291 büyüme kaydeden girişim, blockchain platformlarında döviz dağıtımı, piyasa oluşturmaya yönelik vasıtalar üretiyor ve sunmuş olduğu finansal yazılımlar ile 3D güvenilir banka ödemelerine alt yapı sağlıyor.

Mobven ise 2019’da yüzde 246 büyüme ile listede 407’inci sırada yer aldı. Geçmişte Momentum, Capture ve HesapAL gibi servisler ile öne çıkan şirket, Asseco South Eastren Europe küme firması Payten doğrulusunda geçtiğimiz sene satın alınmıştı. Mobven, hava yolu şirketlerinden bankalara, telekom şirketlerinden e-ticaret platformlarına kadar pek çok değişik alanda çalışmalar yürütüyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri