EkonomiGenel

Yıldız Holding’den “Analitik Akademi” programı

Yıldız Holding, çalışanlarının veri odaklı teknolojilere adaptasyonunu desteklemek amacıyla "Analitik Akademi" programını başlattı.

Abone Ol  
 

Yıldız Holding, çalışanlarının veri merkezli teknolojilere adaptasyonunu desteklemek suretiyle “Analitik Akademi” programını başlattı.

Yıldız Holding açıklamasına göre, ilk aşamada genç yeteneklere yönelik, “Analitik Akademi Data JOB” ile başlatılan program, “Data Navigators”, “Data Champions” ve “Digital Transformers” gibi eğitim modülleriyle devam edecek.

Yıldız Holding’in iş süreçlerinde optimizasyonu sağlamanın yanı sıra dijital teknolojilere hakim nitelikli iş gücüne zemin hazırlamak suretiyle ilk evvelce yeni mezunları dahil edeceği “Analitik Akademi Data JOB Programı”nın başvuruları açıldı. Bilgisayar, Endüstri, Matematik Mühendisliği, Matematik, İstatistik, Ekonometri gibi bölümlerden yeni mezunların başvurabileceği Data JOB Programı’nda, dijital teknoloji ve veri bilimi mevzusu ile ilgili yetenekli gençlere Yıldız Holding’de kariyer olanağı sunuluyor.

16 Eylül’e kadar “http://mtstaj.co/datajob” adresine yapılacak başvurular ve takip edecek mülakatların sonrasında adaylar, Data Job programına kabul edilecek. Veri bilimi bölümünde eksper eğitmenlerin katılacağı programda kursiyerlere, veri bilimi temelleri, istatistik, modelleme, derin öğrenme, iş analizi, optimizasyon, proje idaresi gibi mevzu başlıklarında 2,5 ay süreli eğitim verilecek.

– “Çalışanlarımızı geleceğin iş dünyasına hazırlıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Yıldız Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Tütüncü, Yıldız Holding’in dijitalleşme vizyonu kapsamında yeni projelere ağırlık verdiklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Yıldız Holding’de, dijital dünyadaki gelişmeleri takip ederek, teknoloji merkezli bir şirket olma yolunda bugüne kadar mühim projeleri yaşama geçirdik. Bu kapsamda başlattığımız Analitik Akademi programıyla çalışanlarımızın, dijitalleşmeyle değişen iş dünyasına adapte olmalarını ve veri okur-yazarlığı bölümünde entelektüel birikimlerine katkı gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Günümüzün değişen iş aleminde vakti doğru kullananların, geleceğe evvelce ulaşanlar olacağına inanıyor ve çalışanlarımızı şuandan geleceğin iş dünyasına hazırlıyoruz.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri