Genel

‘Yıldırım’ operasyonları teröristlere göz açtırmıyor

Türkiye, bir taraftan sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlarla teröristleri bulundukları bölümde imha eder iken başka taraftan sınırlarının içindeki bölücü teşkilat mensuplarına da soluk aldırmıyor.

Abone Ol  
 

Türkiye, bir taraftan sınır ötesinde gerçekleştirdiği operasyonlarla teröristleri bulundukları bölümde imha eder iken başka taraftan sınırlarının içindeki bölücü teşkilat mensuplarına da soluk aldırmıyor.

Yurt içindeki terörün tamamıyla ortadan kaldırılmasına yönelik 13 Temmuz itibarıyla başlatılan Yıldırım operasyonları 6 bölümde devam ediyor.

Birincisi Cudi, ikincisi Cilo, üçüncüsü Ağrı ve Kars, dördüncüsü Tunceli Munzur, beşincisi Amanos bölgesinde başlatılan ve duruman devam eden Yıldırım operasyonlarında Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Emniyet Korucu timlerinden meydana gelen 6 bin 200 personel vazife yapıyor.

Terör belasını ülke gündeminden çıkarmak, harekat kabiliyeti daralan terörist kümeleri tesirsiz duruma getirmek ve teröristlerin sözde barınma alanları arası geçişlerini engel olarak takviye edilmelerini önlemek hedefiyle düzenlen operasyonlarda şu ana kadar 22 terörist tesirsiz duruma getirilirken 31 mağara imha edildi.

Operasyonlarda, 30’u ağır ve uzun namlulu 31 silah, 10 el yapımı patlayıcı, 17 kilogram patlayıcı madde, 4 bin 492 mühimmat, 31 el bombası, 10 kilogram eroin, 23 kilogram esrar ile çok miktarda besin ve hayat malzemesi ele geçirildi.

Yıldırım-6 Karacehennem

Yıldırım operasyonlarının altıncısı dün Bingöl Jandarma Komutanlığınca başlatıldı.

Yıldırım-6 Karacehennem Operasyonu’nda, İl Jandarma Komutanlığı’nda vazifeli Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Emniyet Korucularından meydana gelen 47 operasyonel timde 700 personel yer alıyor.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri