Teknoloji

Yetişkinlerin Yüzde 79’u Bağımlı!

Son yapılan araştırmalar neticesinde Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’unun mobil oyun bağımlısı olduğu belirlendi

Abone Ol  
 
67 / 100

Söz konusu mobil oyuncuların yüzde 49’u ise aksiyon ve macera türündeki oyunları tercih ediyor.

Türkiye’de teknoloji kullanımı yönünde yapılan açıklamalar çarpıcı bir gerçeği gözler önüne seriyor. Ülkemizdeki yetişkinlerin yüzde 79’unun mobil oyun bağımlısı olduğu ve bir gün içerisinde ortalama olarak 4 saatten fazlasını söz konusu mobil cihazlar için harcadıkları görülüyor. Mobil oyuncular en fazla ise aksiyon ve macera türündeki oyunları tercih ediyor.

Medya takip kuruluşu Ajans Press tarafından yapılan incelemelerde bu sene en çok konuşulan haber başlıkları arasında yerli oyun firmalarının satılma haberlerinin yer aldığı belirlendi. Bu kapsamda mobil oyunlar ile ilgili olarak 714 haber çıkışı yapıldığı kaydedilirken, yerli bir oyun firmasının 1.8 milyar dolar ücret karşılığında satılmasının da geçtiğimiz 2 ayın en çok konuşulan haberi olduğu aktarıldı.

Yetişkinlerin Yüzde 79’u Bağımlı! 2 – mobil oyun kadin

Kadınlar Daha Çok Vakit Harcıyor

Ajans Press tarafından, AdColony & Global Web Index ortak verileri temelinden elde edilen bilgiler ışığında, 21 ülkeyi kapsayan araştırma Türkiye için çarpıcı gerçekleri ortaya koyuyor. Türkiye’deki yetişkin bireylerin yüzde 79’unun mobil oyun için oldukça fazla zaman harcadığın altı çizilirken, bu kişilerin yüzde 49’unun da aksiyon ve macera oyunlarını tercih ettiği belirtildi. Bu kategorideki oyunların çok daha sürükleyici olması nedeniyle daha çok bağımlılık yaptığının altı çizilirken, Türkiye’deki internet kullanıcılarının yüzde 84’ünün de en az bir cihazla birlikte oyun oynadığı aktarıldı.

Ülkemizde mobil oyun bağımlısı olan kadın sayısının erkek sayısından daha çok olduğu vurgulanırken, bu kişilerin ilgi alanları da incelendi. Mobil oyunlara çok zaman harcayan kişilerin genel olarak film / sinema, teknoloji, güncel haberler, müzik ve yeme / içme alanlarında kişisel ilgi sahibi oldukları belirtilirken, bu ilgi alanlarının da mobil oyun tercihi yaparken son derece etkili olduğu kaydedildi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri