Otomobil

Yerli ve Milli Otomobile Alman Motoru Takılacak!

Yerli ve milli otomobilimize Bosch markasından motor takılması planlanılıyor

Abone Ol  
 
69 / 100

TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, yerli ve milli otomobille ilgili açıklamalarda bulundu. Yerli aracın bataryasının da yerli olacağını ve Türkiye’de üretileceğini ifade eden Karakaş, motorun ise Bosch markasından alınacağını belirtti.

Yerli ve milli araç TOGG’un Ceo’su Gürcan Karakaş, flaş açıklamalarda bulundu. Yerli otomobille ilgili olarak bataryanın yerli olacağını belirten Karakaş, Bosch markasının araç motorlarını herkesten daha iyi yaptığını ve almanın çok daha mantıklı olacağını aktardı. Karakaş bu anlamda yerli araçta Alman motoru kullanılacağını belirtti.

Yerli ve Milli Otomobile Alman Motoru Takılacak! 2 – togg 1

Ticarette Mantıklı Olan Yapılır!

Habertürk yazarlarından Fatih Altaylı’ya açıklamalarda bulunan TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş, yerli araçta Almanya menşeli olan Bosch markası tarafından üretilmiş bir motorun kullanılacağını açıkladı. Bosch markasının söz konusu üretimler kapsamında çok daha başarılı olduğunu ifade eden Karakaş, Türkiye’nin üretim ölçeği içerisinde bunu gerçekleştirmektense almanın daha mantıklı olacağını aktardı.

Türkiye’nin binli ölçeklerde üretim gerçekleştirebildiğini ancak Almanya menşeli Bosch markasının yüz binli rakamlarda bunu başardığını dile getiren Karakaş, sonuçta söz konusu yerli ve milli araç üretiminin bir iş olduğunu ve ticari meseleleri de bünyesinde barındırdığını vurguladı. Ticari meseleler kapsamında da maddi açıdan mantıklı olanın tercih edilmesinin her zaman için daha faydalı olduğunun altını çizen TOGG Ceo’su Karakaş, bu bağlamda Bosch markası ile anlaşmaya vardıklarını ifade etti.

Gürcan Karakaş tarafından yerli ve milli otomobilde Almanya menşeli üretici Bosch tarafından üretilmiş olan bir motorun kullanılacağı bilgisinin verilmesi üzerine konu sosyal medyada da bir hayli tartışılmaya başlandı. Özellikle Twitter’da insanlar konu ile ilgili görüşlerini dile getirirken, Almanya merkezli Bosch tarafından üretilmiş olan bir motorla yollarda olacak olan yerli ve milli araç TOGG’un yerliliği sorgulanmaya başladı. Bu anlamda ilerleyen günlerde yerli otomobile dair daha detaylı bilgilendirmelerin yapılması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri