Otomobil

Yerli Otomobil İçin Hazırlıklar Tamam

18 Temmuz'da yerli otomobil fabrikamızın temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılacak

Abone Ol  
 
69 / 100

Yerli ve milli otomobil TOGG yolunda tüm hazırlıklar tamamlanıyor. Fabrikanın kurulacağı Bursa Gemlik mevkisindeki yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. 18 Temmuz günü gerçekleşecek olan fabrikanın temel atma törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bizzat katılacak.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından 18 Temmuz Cumartesi günü temeli atılacak olan yerli ve milli otomobil fabrikasının yol çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Fabrikanın kurulacağı alan olan Bursa’nın Gemlik mevkisinde yer alan Dürdane ve Kurtul bölgelerinde asfaltlama çalışmaları sürerken, AK Parti Bursa milletvekilleri Zafer Işık ve Mustafa Esgin de bölgede bizzat incelemelerde bulundu. Temel atma töreni öncesindeki son hazırlıkları bizzat yerinde takip ettiklerini kaydeden AK Parti Bursa milletvekili Mustafa Esgin, Cumhurbaşkanımız ile temel atma töreninde buluşacaklarını ifade etti.

 

Yerli Otomobil İçin Hazırlıklar Tamam 2 – togg yerli otomobil

22 Milyar TL Değerinde Yatırım

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesi tarafından 22 milyar TL olarak öngörülen bir yatırım sonucunda inşa edilecek olan yerli ve milli araç fabrikasının Cumartesi günü gerçekleşecek olan temel atma töreni öncesinde tüm hazırlıklar son hız devam ediyor. Projenin hayata geçirilmesi adına büyük bir özveri göstererek her zaman olduğu gibi öncü ve lider rol oynayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı temel atma töreni öncesinde bir yandan yerli ve milli otomobil fabrikasında hazırlıklar devam ederken bir yandan da Bursa şehrimizin Gemlik ilçesi mevkiinde kurulacak olan fabrikaya giden yolların asfaltlama çalışmaları yapılıyor.

Türkiye tarihinin en önemli projelerinden biri olacak olan yerli ve milli otomobil projesine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyük önem veriliyor. Türkiye’nin prestijini ve saygınlığını kat be kat artıracak olan yerli araç projesinin korona virüs salgını nedeniyle sekteye uğramaması adına büyük bir özveri gösteriliyor. Zaten bir sanayi şehri olan Bursa’da kurulacak ve 18 Temmuz günü temel atma töreni gerçekleşecek olan fabrika da bu özverinin en büyük sonucu olarak göze çarpıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri