Ekonomi

Yerli Ayakkabı Sektörü Küresel Ölçekte Sanal Fuar Gerçekleştirecek

Uluslararası Dijital Ayakkabı Moda Fuarı sanal olarak gerçekleştirilecek

Abone Ol  
 
54 / 100

Türkiye’deki yerli ayakkabı sektörü, 25 – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Uluslararası Dijital Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD) ile beraber küresel ölçekte vitrine çıkmış olacak.

Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği’nin (TASD) yaptığı açıklamalar ışığında, iç piyasada ortaya çıkan hareketlilik durumunun sonrasında Haziran ayı içerisinde yüzde 52 oranındaki artışla ihracat kalemi kapsamında da toparlanma sürecine başlayan yerli ayakkabı sektörü, düzenleyeceği sanal bir fuar ile küresel ölçekteki tüketicinin karşısına çıkacak. TASD bünyesi tarafından 25 – 27 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Dijital AYMOD, yerli tedarikçi firmalar ve 50 farklı ülkeden 1.600 dolayında tüketiciyi buluşturacak.

İhracat düzeylerine ivme getirmek, mevcut pazar durumlarını derinleştirmek ve çeşitliliği artırmak adına gerçekleştirilecek olan online fuar, yerli ayakkabı sektörünün gücünü de ortaya koyacak.

Yerli Ayakkabı Sektörü Küresel Ölçekte Sanal Fuar Gerçekleştirecek 2 – uluslararasi sanal ayakkabi fuari 2

Fuar Toparlanma Sürecini Hızlandırabilir

Konu ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde bulunan TASD Başkanı Abdulsabur Endican, yerli ayakkabı sektörü içerisinde bu yılın Ocak ve Şubat aylarında artış yaşanarak 2020’ye giriş yapıldığını hatırlattı. Ancak Mart ayında ülkemizde ilk korona virüs vakasının tespit edilmesi ile beraber virüse karşı alınan önlemler kapsamında hem üretim hem tüketimde büyük katıp yaşandığını kaydeden Endican, bu kayıp sürecinin Mart ve Mayıs ayları arasında sürdüğünü belirtti. 1 Haziran itibariyle ülkemizde normalleşme adımlarının atılmaya başlanması ile beraber yerli ayakkabı sektörünün üretim ve tüketim alanlarında da artış yaşandığının altını çizen TASD Başkanı Endican, düzenlenecek olan online uluslararası fuar ile beraber bu artışın ivmesini daha da hızlandırmak istediklerini belirtti.

Haziran ayı itibariyle başlayan toparlanma sürecinin 25 – 27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan sanal fuarla tavan yapacağına inandıklarını kaydeden Endican, söz konusu fuarın hem yerli ayakkabı sektörünün rekabet içerisinde bulunduğu küresel pazarı çeşitlendireceğini hem de Mart ayından bu yana ülkemizde etkisi hissedilen korona virüs pandemi sürecinde ortaya çıkan ihracat kalemlerindeki kaybı telafi edeceğini düşündüklerini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri