Ekonomi

Yeni Peugeot SUV 5008, 2020 sonunda Avrupa’da satışta olacak

 Yeni Peugeot SUV 5008, 2020 senesi sonucunda Avrupa'da satışa sunulacak.

Abone Ol  
 

Şirketten oluşturulan bildirime göre, Peugeot SUV 5008 ve SUV 3008 modelleri ile kompakt SUV segmentinde Avrupa pazar lideri konumunda bulunuyor. Peugeot SUV 5008 satışa sunulduğu 2017 yılından bu yana 300 bin adetlik üretim başarısına imza atarak Avrupa’da ve uluslararası alanda inanılmaz bir ticari performans yakaladı.

Yeni dizaynı, yarının dizayn kodlarını gözler önüne seren çizgileri, tekrar geliştirilen ön yüzü, Full LED farları, değişik beden renkleri ve opsiyon olarak yayılan yeni Black Pack alternatifi ile yeni SUV 5008 yeni bir devresi müjdeliyor.

Yeni SUV 5008, en güncel teknolojiler, yenilenen gösterge paneli, benzersiz bir tecrübe yaşatan yeni kuşak Peugeot i-Cockpit, yeni 10 inçlik, yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekran ve en güncel sürüş destek sistemleriyle ileri civarda emniyet sunuyor. Yeni SUV 5008, gündelik hayatta, hafta sonu gezintileri ve seyahatlerde, sürüş keyfi ve konfordan taviz vermeden yedi kişilik taşıma kapasitesi yayınlayan modüler ve çok yönlü kullanım özellikleriyle alternatifler sunuyor. Yeni SUV 5008, her biri Pack adı altında ek donanımlarla desteklenen üç değişik donanım oranı ile sunuluyor.

Satışa sunulduğu ülkeye bağlı olarak yeni SUV 5008, tamamıyla dijital satın alma, takas, finansman ve teslimat alternatifleri yayınlayan çevrim içi satış sitesi Peugeot Store üzerinden satın alınabiliyor.

Yeni Peugeot SUV 5008’in ön yüzü, dizayn noktasında bir adım önde olmak amacıyla değişik ve orjinal bir dizaynla şekilleniyor. Yeni çerçevesiz ön ızgara, daha da çağdaş bir manzara sunarken kesintisiz dizaynı korumaya devam ediyor. Ön farlar da daha agresif bir manzara sunacak ve markanın güncel dizayn kodlarını yansıtacak şekilde tekrar tasarlandı.

Giriş orantısından itibaren LED teknolojiyle donatılan farlar krom uçlu aslan dişi formundaki gündüz farları orjinal bir manzara sergiliyor. Güncel Peugeot dizaynıyla kusursuz bir uyum içersinde olan ışık imzası aynı vakitte şimdilik ilk göz temasında aracın tanınmasını sağlıyor. GT/GT Pack donanım seviyelerinde yayılan Full LED ön farlar, dönemeç aydınlatma fonksiyonu (EVS) yardımıyla 90 kilometre/saat’e kadar süratlerde fikiri optimize eder iken ilerlemiş bir ışık imzası ve daha teknolojik ve orjinal bir manzara sunuyor.

 

– Yeni SUV 5008’de Peugeot i-Cockpit daha çağdaş şekilde yenilendi

 

Sis farlarının konumunu alan yeni Sis Modu fonksiyonu mühim bir yenilik olarak ilgi çekiyor. Full LED farlara birleşik edilen Sis Modu özelliği, sis lambaları etkinleştirildiğinde kısa huzmeli farları düşük bir güçle yakıyor.

Arkadan bakıldığında tekrar geliştirilen ve 3-Boyutlu pençe manzarasıyle kuvvetli bir ışık imzası meydana koyan Full LED (geri vites lambası dahil) stop lambaları ilgi çekiyor. Tasarıma hareketli (kayar formda) sinyaller eşlik ediyor. Stop lambaları aracın her iki yanındaki kara bagaj kapağı kaplamasına uzanan şeffaf, füme bir camla kaplanıyor ve bu sayede araca arkadan bakıldığında genişlik algısı daha da artıyor.

GT Pack donanım orantısında manzarası daha da sağlamlaştırmak amacıyla yeni 19 inç “San Francisco” elmas kesim alüminyum jantlar döneme giriyor. Hem de ön çamurluklar ve bagaj kapağındaki GT logolarının dizaynı da güncellendi. Yeni Peugeot SUV 5008 ada mavi (yeni), bakır turuncu (yeni), sedef beyaz, tekno gri, platinyum gri, inci karaı, ultimate kırmızı renk alternatifleriyle satışa sunulacak.

Daha ilgi çekici ve daha gösterişli bir manzara arayan müşteriler amacıyla ürün gamının en üst noktasını meydana getiren GT ve GT Pack donanım seviyelerinde yeni Black Pack alternatifi sunuluyor.

Söz hususu paketle beraber ön ızgara / aslan koyu krom, saten kara 5008 / GT / Peugeot logoları, parlak kara eşik, parlak kara ön çamurluk eklentileri, saten kara tavan barları, parlak kara tavan spoyleri, parlak kara arka eklentiler, parlak kara arka tampon eşiği, kara lastik silecekler, kara kapı altları ve 19 inç Washington Black Pack özel kara oniks ve kara vernikli jantlar donanımıyla sunuluyor.

Yeni SUV 5008’de Peugeot i-Cockpit daha çağdaş ve daha da teknolojik olacak şekilde yenilendi. Tamamen özelleştirebilir ve oluşturulandırılabilir olan 12,3 inçlik dijital gösterge, Normally Black teknolojisine sahip dijital panel teknolojisiyle daha okunaklı ve yüksek kontrastlı bir görüntü sunuyor.

Yeni dokunmatik merkezi ekran 10 inç büyüklüğe sahip. Yüksek çözünürlüklü dokunmatik ekranı 7 adet şık piyano tuşundan meydana gelen bir kumanda paneli tamamlıyor.

 

 

– SUV 5008, Sochaux ve Rennes’de üretilecek

 

SUV 5008’de otomatik şanzımanlarla donatılan bütün samimi yanmalı motora sahip versiyonların orta konsolunda sürücünün normal, spor ve eko arasında seçim yapmasına imkân tanıyan sürüş modları özelliği standart olarak sunuluyor.

Yeni SUV 5008’de Apple CarPlay ve Android Auto bağlantı protokollerini sahibi olan MirrorScreen uyumluluğu yardımıyla bulgular multi medya ekranına birleşik ediliyor. Kablosuz akıllı telefon şarj özelliği olmayan cihazları şarj etmek üzere ön doğrultuda bir USB soketi ve arka koltuklar amacıyla iki yeni USB soketi döneme giriyor. Araç, 515 Watt FOCAL ilerlemiş Hifi sistemi ile donatılabiliyor. Bir başka mühim yenilik olarak tweeter ve mid hoparlörler amacıyla bronz kapaklar sunuluyor.

Yeni Peugeot SUV 5008, 132 gr/km’den başlayan CO2 emisyon değerlerine sahip alttaki samimi yanmalı motorlarla sunuluyor. Motorların tamamı Euro 6.2d-temp normuna ve WLTP protokolüne (Dünya Genelinde Uyumlu Test Prosedürü) uygun. Üstün yol tutuş özellikleri ile sınıfının en iyi sürüş konforunu kusursuz bir şekilde harmanlayan yeni SUV 5008 üstün sürüş keyfi sunarken kaldırımlar arası 11,2 metrelik dönüş çapı ile kentte üstün manevra kabiliyeti sunuyor.

Fransa’nın Sochaux ve Rennes kentlerinde imal edilen yeni Peugeot SUV 5008, 2020 senesi sonucunda Avrupa’da satışa sunulacak.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri