EkonomiGenelGündem

Yeni Opel Corsa’ya “2020 Altın Direksiyon” ödülü

Opel'den uygulanan bildirime göre, Corsa son olarak Alman otomobil endüstrisinin en mühim mükafatlerden biri olan “2020 Altın Direksiyon” mükafatını aldı.

Abone Ol  
 
70 / 100

 

Opel Corsa, “2020 Avrupa’da Yılın Satın Alınması en Mantıklı Otomobili” ve “Yılın Şirket Otomobili” gibi mükafat serilerini elde ederken, Corsa-e ise “Altın Direksiyon” mükafatını kazanan 18’inci Opel modeli olarak uzun soluklu bir geleneği sürdürdü.

Opel’den uygulanan bildirime göre, Corsa son olarak Alman otomobil endüstrisinin en mühim mükafatlerden biri olan “2020 Altın Direksiyon” mükafatını aldı.

Corsa-e, ufak otomobil kategorisinde rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Almanya’nın en çok satan ufak otomobili, müşteriler dışında Auto Bild ve Bild am Sonntag eksperlarını ve okuyucularını da heyecanlandırdı.

Adaylar iki aşamada değerlendirilirken, Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucuları ilk olarak final amacıyla her kategoride üç en çok tercih edilen model seçti. Sonrasında gazeteciler, yarış pilotları ve otomobil eksperlerinden meydana gelen bir jüri her finalisti Auto Bild test kriterlerine ideal olarak “DEKRA-Lausitzring” yarış pistinde test etti. Toplam 3 bin 218 puanla yeni Opel Corsa-e “ufak otomobil” kategorisinde birinci geldi.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Opel Üst Yöneticisi (CEO) Michael Lohscheller, markanın elektrikliye geçiş sürecine ilgi çekerek, “Yeni Opel Corsa-e bunun en iyi kanıtı. Yeni Corsa-e bir elektrikli otomobilin yalnızca hareketli ve kolay değil, aynı vakitte her bireyin erişebileceği kadar ideal fiyatlı olma ihtimalini de gösteriyor. Yeni Corsa-e, müşterilerimiz, Auto Bild ve Bild am Sonntag okuyucularının yanı sıra bölümünde eksper jüri üyelerini de sahip bulunduğu özelliklerle ikna eden son derece başarılı bir model.” ifadelerini kullandı.

– Opel Corsa-e, elektrikli ulaşımın en iyi hali

Yeni Corsa-e, ilk hareket anından itibaren 136 HP (100 kW) güç ve 260 Nm tork tüketimi vererek kesintisiz ve eğlenceli bir sürüş vaat ediyor. WLTP kriterlerine göre 337 kilometrelik elektrikli sürüş menzili ile beş kişilik Corsa-e günlük kent içi kullanım gereksinimlerini rahatça karşılıyor. 50 kWh kapasiteli batarya 100 kW DC ile 30 dakikada yüzde 80’e kadar süratli şarj edilebiliyor. Corsa-e Wall Box, yüksek süratli şarj ya da kablo ile ev tarzı priz olmak üzere bütün şarj seçeneklerini destekliyor.

– Mevcut Corsa nesli, en çok satan ufak otomobil

“Altın Direksiyon” yeni Corsa’nın mükafat köşesinde gururla sergileniyor. AUTOBEST jürisi, Almanya’da en çok satan ufak otomobili “2020 Avrupa’da Yılın Satın Alınması en Mantıklı Otomobili” olarak seçmişti. Corsa bunun dışında Almanya’da kompakt otomobil kategorisinde “Yılın Şirket Otomobili” olarak da seçildi. Bunun dışında Auto Bild ve Computer Bild dergileri ise yeni Opel modelini “2019 Bağlanabilir Otomobil Ödülüne” layık gördü. Corsa-e, “Altın Direksiyon” mükafatını kazanan 18’inci Opel modeli olarak uzun soluklu bir geleneği sürdürüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri