Genel

Yeni nesil sosyal medya platformu Yaay hayata geçti

Yeni kuşak sosyal medya platformu Yaay yaşama geçti.

Abone Ol  
 
68 / 100

Yeni kuşak sosyal medya platformu Yaay yaşama geçti.

Yaay’dan oluşturulan bildirime göre, sosyal medya dünyasına “merhaba” diyen Yaay, sosyal medya platformlarındaki pek çok özelliği tek bir uygulamada bir araya getirerek, bilhassa gençlerin kullanım bağımlılıkları düşünülerek kurgulandı.

Appyap şirketinin yoğun çalışmalarıyla yaşama geçtiğimiz Yaay, kendisine özgü çoğu ilki kullanıcılarına sunacak.

Gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma, bilgilendirme, rozet programı gibi bilhassari ile değişik bir kullanıcı tecrübesi sunmayı amaçlayan Yaay, başka sosyal medya platformlarındaki çoğu özelliği aynı çatı altında buluşturuyor.

– “Çıkış noktamız gençler”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Appyap Üst Yöneticisi (CEO) Emre Meriç, şunları kaydetti:

“Önceliğimiz ve çıkış noktamız, değişik ve gençlerin ilgisini çekecek hareketli ve yenilikçi bir platform oluşturmaktı. Dünyada mesaj, görsel ya da video merkezli detaylı platformlar yer alıyor. Yaay’ı bu oluşumlardan ayıran en büyük özelliği, kategorilere ayrılmış yapısı ve içerik paylaşımına göre kullanıcılarına ‘rozet’ programı olacak. Uygulamamız; kendisine özgü yapısıyla, sosyal etraf oluşturma, gündem ve haber takibi, doğru bilgiye ulaşma ve bilgilendirme gibi süreçlerde görülmemiş bir tecrübe sunacak. Yaay’da içerikler, konularına göre birbirlerinden ayrıştırılarak, konuların daha rahat takip edilebilmesi konforu sağlanıyor. Örneğin, bir kullanıcı, sadece haberleri takip etmek istiyorsa, kategorileri buna göre düzenleyip platformu kullanabiliyor.”

Yaay’ı yurt dışında da ilgi uyandıracak bir mecra olarak konumlandırdıklarını açıklayan Meriç, programın genel karakterini belirlerken, bölge ülkelerinin sosyal medya kullanım bağımlılıklarını incelediklerini bildirdi.

Meriç, kısa vadede etraf ülkelerde de Yaay’ın tüketiminin kabul göreceğine inandıklarını, bütün alt yapı geliştirmelerini evrensel bir sosyal medya dili ve görsellik algısı üzerinden şekillendirdiklerini belirtti.

Yaay’ın yaşama geçmesi ile birlikte sıksık kendini yenilemeye devam edecek bir platform kurguladıklarını açıklayan Meriç, “Yaay’ı sıksık geliştiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de çoğu özelliği uygulamamıza ekleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Verilen bilgiye göre, Yaay’da yer alacak rozet ve puan sistemi istikbal dönemde kullananlara ek avantajlar sunacak. Yaay kullanıcıları, gerçekleştirdikleri paylaşımlar ve aksiyonlarla puan toplayabilecek, ardından bu puanlar üzerinden detaylı kampanyalardan yararlanabilecek.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri