GenelOtomobil

Yeni Fiat 500’e Red Dot Tasarım Ödülü

Yeni ve tamamiyle elektrikli Fiat 500, 2020 Red Dot Ödülleri’nin “Tasarım Konsepti” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Abone Ol  
 
62 / 100

Yeni ve tamamiyle elektrikli Fiat 500, 2020 Red Dot Ödülleri’nin “Tasarım Konsepti” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Fiat Chrysler Automobiles’ın (FCA) tamamiyle elektrikli ilk modeli olan yeni Fiat 500, dünyanın en büyük saniyesel dizayn ödüllerinden Red Dot’ta ödül kazandı.

Fiat’ın yeni elektrikli kent otomobili 500, 2020 Red Dot Ödülleri’nde “Tasarım Konsepti” kategorisinde ödül sahibi oldu.

Tasarım aleminde özel bir yere sahip olan ödül, dünyanın önde gelen 21 profesyonel dizaynırı ve akademisyeninden meydana gelen uluslararası jüri doğrultusundan verildi. Aynı ödülü 2019 senesinde Fiat Centoventi konsepti almıştı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Fiat Marka Global Başkanı Olivier François ise şunları kaydetti:

“Red Dot Tasarım Ödülü’nü kazanmak bizleri gururlandırdı. Fiat 500, her vakit çağa ayak uyduran bir otomobil oldu. Toplumun ihtiyaçları değiştiğinde, o da değişti. İnsanların yeni ulaşım ihtiyaçlarına yanıt vermesi beklenilen 500’ün üçüncü nesli için de hal böyle. Yeni 500 projesi en başından itibaren bütün Fiat’a pozitif tesir ederek enerji ve yaratıcılığı beraberinde getirdi. 63 senelik köklü bir geçmişe sahip olan 500 her vakit bulunduğu gibi çağın gereklerini karşılamaya devam ediyor. İtalya’da geliştirilen ve üretilen, İtalyan yaratıcılığını gözler önüne seren Fiat 500, tamamiyle yeni, tamamiyle elektrikli bir otomobil. İleri teknolojik donanımlar ve ilerlemiş bağlanabilirlik çözümleriyle bir arada yeni Fiat 500 Dolce Vita (tatlı hayat) tarzıyla da sıfır emisyonlu ulaşımın ikonik modeli olacak.”

FCA (EMEA) Tasarım Başkanı Klaus Busse ise “Yeni Fiat 500 ile dizaynıyla İtalyan tarzını gözler önüne seren, iç mekanıyla duyguları harekete geçiren, kısacası ruhu olan bir elektrikli otomobil yaratmayı amaçladık. Red Dot Tasarım Ödülü’nü almak, yeni 500 projesinde çalışan bütün ekip için büyük bir onur.” ifadelerini kullandı.

– Fiat 500 hakkında

İlk kez piyasaya sunulduğu 1960’lı yıllardan bu yana, otomobil alemindeki trendlerin öncüsü olan Fiat 500, üretildiği her devre süresince değişimin sembolü oldu ve ardında bıraktığı 63 senede ikon haline geldi. 2007 senesinde yollara çıkan ikinci nesli ile Fiat 500, dünyayı saran İtalyan modası ve stilinin ikonik bir örneği oldu. Şimdi, ulaşımın daha sürdürülebilir, bağlantılı ve otonom olmasının beklendiği bir çağda, üçüncü nesli ile tekrar değişimin öncüsü konumunda.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri