Sağlık

Yeni Bir Virüs mü Çıkıyor?

Çin'de çıkan yeni G4 H1N1 virüsünün kontrol altında olduğu belirtildi.

Abone Ol  
 

Korona virüs salgınına karşı küresel ölçekteki mücadele devam ederken Dünya Sağlık Örgütü, Çin’den gelen korkutucu bir haberi daha açıkladı. Çin sınırları içerisinde G4 H1N1 isminde yeni bir virüsün daha ortaya çıkması dünya gündemine bomba gibi düştü. Bilim insanlarının derhal üzerine çalışmalar başlattığı söz konusu virüs halk arasında “domuz gribi”adıyla biliniyor.

Çin’de ortaya çıkan yeni virüsle ilgili Dünya Sağlık Örgütü’nden çarpıcı açıklamalar geldi. Domuz gribi ismiyle de bilinen yeni virüs şimdiden tüm dünyayı korkutmuş görünüyor. Bir yandan hala korona virüse karşı verilen mücadele devam ederken, yeni bir domuz gribinin Çin’de ortaya çıkması dünya gündemine bomba gibi düşmüş görünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri Çin’deki domuz gribi virüsü ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Söz konusu virüsün yeni ve tanımlanamayan bir virüs olmadığı, önceden mücadele edilmiş olan domuz gribi olduğu belirtildi.
Yeni Bir Virüs mü Çıkıyor? 2 – g4 h1 n1 2

Virüs Gözetim Altında

Bahsi geçen yeni tespit edilmiş olan virüsün 2016 senesinden bu yana kontrol altında olduğunu belirten Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, insanların bu konuda fazla kaygılanmamaları gerektiğini, söz konusu virüsün önceden de mücadele edilmiş olan domuz gribi olduğunu açıkladı.

Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, virüsün durumunun daha net bir biçimde anlaşılması ve uzman bilim insanları tarafından çok daha detaylı araştırmaların gerçekleştirilmesi adına Çin hükümeti ile her türlü anlaşmaya açık olduklarını belirtti. Söz konusu virüsle veya Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamaları ile ilgili Çin tarafından henüz bir açıklama gelmezken, korona virüs salgınının da Çin sınırları içerisinde büyük ölçüde kontrol altına alındığı biliniyor.

Halk arasında domuz gribi olarak da bilinen söz konusu yeni G4 H1N1 virüsünün an itibariyle küresel ölçekte bir tehlike arz etmediği ise eklenen bilgiler arasından yer alıyor. Yine de korona virüsün yarattığı etki sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü derhal konu ile ilgili çalışmalarının başlatmak istiyor ve bu konuda Çin hükümetinden davet bekliyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri