GenelGündem

Yahya Ülker’in Yıldız Ventures’ı girişimcileri bekliyor

Girişimcilik ekosistemine katkı yayınlayan Yıldız Ventures'un Kurucusu Yahya Ülker, "2021 senesinde da yatırım programlarımızla startup ekosistemini güçlendirmeyi, yeni iş modellerini ve düşünceleri değerlendirmeyi hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

Abone Ol  
 
67 / 100

Girişimcilik ekosistemine katkı yayınlayan Yıldız Ventures’un Kurucusu Yahya Ülker, “2021 senesinde da yatırım programlarımızla startup ekosistemini güçlendirmeyi, yeni iş modellerini ve düşünceleri değerlendirmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yıldız Holding’den yapılan açıklamaya göre, holdingin idare kurulu delegesi Yahya Ülker, Holding’deki görevinin yanı sıra, kurduğu girişimcilik büroyu Yıldız Ventures ile yenilikçi iş düşüncelerinin gelişimine yön veriyor.

Yıldız Ventures, besin ve perakende sektörlerindeki hızlı dönüşüme ve tüketici beklentilerindeki değişime yönelik girişimler başta olmak üzere pek çok değişik alandaki yenilikçi düşünce ve girişimlere destek sağlıyor. Projeleri ya da ürünleri için Yıldız Ventures’ın desteğini alan girişimciler, sürecin erken aşamalarından itibaren kurumsal firmalarla iş birliğinden finansal desteğe kadar pek çok değişik imkândan yararlanabiliyor.

– istegelsin’e 30 milyon dolarlık yatırım

Yıldız Ventures, kurulduktan kısa bir vakit sonra Türkiye’deki girişimcilik ekosisteminin en büyük finansal yatırımcılarından biri durumuna geldi. Besin ve perakende başta olmak üzere değişik alanlarda binden çok müracaat alan şirket, gelen bütün düşünce, ürün ve projeleri ayrıntılı olarak inceledikten sonra hassas bir seçim süreci gerçekleştiriyor.

Bu değerlendirmenin neticesinde başarı ile yaşama geçirilen projeler arasında, son dönemin ilgi çeken girişimi istegelsin de yer alıyor. Türkiye’nin ilk çevrimiçi süpermarketi istegelsin, Yıldız Ventures’ın 30 milyon dolarlık yatırımıyla sektörde kısa vakitde mühim oyunculardan biri durumuna geldi.

– “Girişim sermayeleri pandemiyle bir arada yeni alanlara odaklanıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Yıldız Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Yıldız Ventures Kurucusu Yahya Ülker değişime hızla uyum sağlama yönünden çevik ve yenilikçi girişimlerin önemine ilgi çekti.

Ülker, “Girişim sermayeleri bilhassa pandemi döneminde yeni iş alanlarına odaklanmaya başladı. Sosyal ve kurumsal hayatta hayat sürdüğümüz büyük ve hızlı değişim, yenilikçi düşünceler için verimli bir bölge sağladı. Bu anlamda yatırımların daha da hız kazanacağına inanıyoruz. Tüketicilerin yeni normalle birlikte evde daha çok zaman geçirmeleri, çevrimiçi alışverişe yönelmeleri neticesinde bu ihtiyaçlara karşılık veren yeni iş modelleri parlıyor. Yıldız Ventures olarak biz de bu tür girişimleri destekliyor, 2021 senesinde da yatırım programlarımızla startup ekosistemini güçlendirmeyi, yeni iş modellerini ve düşünceleri değerlendirmeyi hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri