Genel

Yabancı plakalı araçların Türkiye’de kalma süresi uzatıldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, yabancı plakalı vasıtaların Türkiye'de kalma zamanınde oluşturulan farklılığa dair bilgi verdi

Abone Ol  
 

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, yabancı plakalı vasıtaların Türkiye’de kalma zamanınde oluşturulan farklılığa dair bilgi verdi.

Pekcan, “Türkiye’de tespit edilen şahsi kullanıma mahsus yabancı plakalı kara taşıtlarından, vatanta kalma zamanı 1 Şubat 2020’den sonra bitmiş ya da bitecek olanlar amacıyla vakit sonu gümrük idaresine müracaat yapılmasına lüzum olmaksızın 31 Ekim’e (bu tarih dahil) kadar uzatıldı. Bu sayede vatan dışında yaşam sürdüren vatandaşlarımız vasıtalarını vatan dışı edememeleri nedeniyle rastgele bir mağduriyet yaşamayacaklardır.” ifadelerini kullandı.

Kovid-19 nedeniyle mağduriyet önlendi

Yurt dışında yaşam sürdüren, çalışan, ikamet eden bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, aracıyla ülkeye geldiği zaman belli bir vakit sonra (1 senede 185 gün) aracını vatan dışına çıkarmak mecburiyetinde bulunuyor. Yapılan düzenlemeyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Türkiye’de kalan ve bu çıkış zamanını kaçıran şahıslar amacıyla vakit uzatımı sağlandı. Daha evvel 1 Şubat’a kadar çıkması lüzumen vasıtalar amacıyla evvel 1 Haziran, sonra 30 Ağustos’a kadar vakit uzatılmıştı. Son düzenlemeyle bu vakit 31 Ekim’e kadar uzatılmış oldu.

Erhan Cihan Ünal

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri