Ekonomi

Yaban Mersini’nde Hasat Dönemi

Projeler kapsamında Tarım A.Ş.’nin desteği pratik olarak sahada da devam ediyor!

Abone Ol  
 
60 / 100

Kırsal kalkınma hedefleri kapsamında Tarım A.Ş. bünyesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyesi desteği ile üreticiyle buluşturulan yaban mersininde hasat dönemi başladı.

Yaban mersini, aronya, çilek, ahududu, gojiberry ve lavanti gibi katma değeri bir hayli yüksek olan ürünleri tarıma kazandıran Bursa Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz sene 10 bin, bu sene ise 75 bin yaban mersini fidanını üreticilere ulaştırmıştı. Bu sene sonbahar dönemi ile beraber 75 bin fidanı daha üreticiye ulaştırmak isteyen yetkililer, fidan maliyetlerinin yarısının Büyükşehir bünyesi tarafından karşılandığını kalan diğer yarısının ise hasat dönemlerinin ardından tahsil edildiğini kaydetti. Söz konusu proje kapsamında Tarım A.Ş.’nin desteği pratik olarak sahada da devam ediyor. Uzmanlardan oluşan teknik ekibi ile yaban mersini ekili olan alanları gezen ve çiftçilere destek sağlayan Tarım A.Ş. hasat aşamasında paketlemeye, satış süreçlerinde pazarlamaya kadar çiftçilerin aklındaki tüm soruları cevaplıyor ve profesyonel destek veriyor.

Yaban Mersini’nde Hasat Dönemi 2 – yabanmersini bahce

Bin 500 Dekar Alan Ekili Alan Hedefleniyor

Tarım A.Ş.’nin yoğun desteği sonucunda kurulan ve 350 dekarlık alanı ile Türkiye’nin en büyük ekili yaban mersini alanların yer aldığı Bursa’nın İnegöl ilçe mevkiindeki yaban mersini hasadına başlandı. Sadece bu sene sağlanan destekler ile beraber Bursa’daki yaban mersini ekilmiş olan alanların bin 500 dekar seviyesine çıkarılması hedefleniyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Süleyman Çelik, her zaman için Bursalı yerli üreticiye ve çiftçiye destek verdiklerini, ellerinden geldiğince de bu desteği sürdüreceklerini kaydetti. Özellikle pandemi döneminde tarım ve gıda ürünlerin öneminin tekrar hatırlandığının altını çizen Süleyman Çelik, bu zorlu süreçteki özverili çalışmalarından ve emeklerinden dolayı tüm üreticilere teşekkür etti. Henüz yeni başlamış olan hasat döneminde tüm çiftçilere kolaylıklar dileyen Çelik, bu zorlu süreçte bir yandan korona virüse karşı alınmış olan sosyal mesafe, temizlik ve maske önlemlerine dikkat etme konusunda da çiftçileri uyardı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri