Teknoloji

Xiaomi’den Büyük Yenilik!

Xiaomi 120 watt hızlı şarj ile dikkatleri üzerine çekiyor!

Abone Ol  
 

Çin menşeli teknoloji şirketi Xiaomi, yeni model amiral telefonları kapsamında 120W hızlı şarj teknolojisine sahip olan bir sistem ile piyasaya giriş yapmayı planlıyor. Söz konusu teknoloji sayesinde telefonlar 15 dakika gibi oldukça kısa bir süre içerisinde sorunsuz bir biçimde şarj edilebilecek.

Her geçen gün teknolojik ilerlemenin daha da hızlanması ile birlikte akıllı telefonların gelişiminde de önemli yenilikler yaşanıyor. Bu kapsamda göze çarpan yeniliklerden birisi de hızlı şarj teknolojisi. Özellikle yeni telefonlarda karşımıza çıkan 65 W değerindeki hızlı şarj teknolojisi piyasa içerisindeki çıtayı oldukça yüksek bir seviyeye koymuş durumda idi. Çin merkezli Xiaomi markası ise söz konusu 65 W değeri ile yetinmeyerek çıtayı daha da yukarıya koydu. Xiaomi tarafından geliştirilen yeni teknolojide 120 W değerinde bir hızlı şarj özelliği sunuluyor.

Xiaomi’den Büyük Yenilik! 2 – Xiaomi hizli sarj 2

15 Dakikada Şarj!

Xiaomi tarafından geliştirilmiş olan 120 W değerindeki hızlı şarj teknolojisi tam anlamı ile aktif duruma getirildiği takdirde bu sistemin kullanıldığı telefonlardaki bataryanın ömrü yüzde 0 seviyesinden yüzde 100 düzeyine 15 dakika gibi oldukça kısa bir süre içerisinde çıkabilecek. Halihazırda 100 W değerindeki hızlı şarj teknolojisinin akıllı telefonları 17 dakika içerisinde şarj ettiği düşünüldüğünde 120 W değerinin bu süreyi 15 dakikanın da altına indirmesi öngörülüyor.

Fakat söz konusu piyasa içerisinden Xiaomi yalnız görünmüyor. Çin’de faaliyetlerine devam eden bir diğer teknoloji firması Vivo da söz konusu 120 W değerindeki bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Hangi firmanın daha önce söz konusu teknolojiyi bünyesinde bulunduran bir telefon üreteceği ise merak konusu olmaya devam ediyor.

120 W özellikli akıllı telefon üretimini gerçekleştirebilen firmanın, akıllı telefon piyasası içerisinde oldukça önemli bir avantaj elde etmesi ve küresel ölçekte en çok tercih edilen markalardan biri haline gelmesi öngörülüyor. Xiaomi ve Vivo firmaları arasında bu konuda yaşanacak olan rekabet ise önümüzdeki süreçte teknoloji çevrelerinde hayli konuşulacağa benziyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri