Teknoloji

Windows 10’a İki Yeni Özellik Geliyor

Windows 10'a iki yeni güncelleme yapılıyor

Abone Ol  
 

Küresel ölçekte sektörünün lideri olan Microsoft, dünyada en çok tercih edilen işletim sistemi olan Windows 10’a iki yeni özellik getirileceğini duyurdu. Söz konusu yeni özellikler kapsamında başlat menüsünde ve alt-tab kombinasyonlarında bazı dizayn ve işlev değişiklikleri olacak.

ABD menşeli yazılım devlerinden Microsoft’Un Windows 10 işletim sistemi uzunca bir süredir bilgisayar kullanıcılarının en çok tercih ettiği seçenek haline gelmiş durumda.  Bu sistem çerçevesinde Başlat menüsünde yıllar boyunca çeşitli değişiklikler yapan Microsoft, son olarak bu bölümün dizaynında da değişiklik yapacağını duyurdu.

Windows 10’a İki Yeni Özellik Geliyor 2 – windows 10 2

Başlat Menüsünde ve Alt-Tab Kombinasyonunda Yenilik

Temelde, Başlat menüsü içerisindeki bloklu arayüzün renginde azaltma gerçekleştireceğini belirten Microsoft yetkilileri, bu yeni tasarımın günlük olarak sık bir biçimde kullanılan uygulamaların taramasını kolaylaştıracağını belirtti. Söz konusu değişiklik oldukça küçük görünse de Başlat menüsündeki kaotik yapının daha da azalmasını sağlayacak ve çok daha profesyonel ve sade bir görünüm ortaya koyacak.

Güncelleştirilmiş ve yenileştirilmiş Başlat menüsündeki değişimlerin yanında, windows 10 içerisindeki Alt-Tab kombinasyonlarında da bazı değişiklikler meydana gelecek. Söz konusu yeniliğin tercihlere bırakılacağını belirten Microsoft yetkilileri, eski alt-tab özelliğinin de kullanılmaya devam edilebileceğini belirtti. Korona virüs salgın sürecinden insanların bilgisayarları ve diğer akıllı cihazları çok daha yaygın bir şekilde kullandığını belirten Microsoft yetkilileri, bu bağlamda herkesin windows 10 deneyimini iyileştirmek için söz konusu yenilikleri getirdiklerinin altını çizdi. Başlat menüsünde ve alt-tab kombinasyonunda meydana gelen değişiklikler ile windows 10 işletim sistemi günlük kullanım ve çalışma amaçlı olarak çok daha sadeleştirilmiş ve hızlı kullanılabilir bir yapıya sahip olmuş olacak.

Başlat menüsündeki yeniliğin tüm windows 10 işletim sistemleri için geçerli olacağını belirten yetkililer, Alt- Tab kombinasyonundaki yeniliğin ise kullanıcıların tercihine bırakılacağını ve istenildiği takdirde eski windows 10 özellikleri ve alt- tab kombinasyonu ile işletim sisteminin kullanılmaya devam edilebileceğini belirtti. Bahsi geçen güncelleştirmenin tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı ise henüz açıklanmadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri