Teknoloji

WhatsApp Yeni Özelliğini Test Ediyor

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp rakiplerinde bulunan ve hiç de sevilmeyen bir özelliği test etmeye başladı!

Abone Ol  
 
66 / 100

Söz konusu yeni özellik güncellemeler ile beraber kullanıcılara sunulabilir.

WhatsApp yeni özellikler ve güncellemeler ile kullanıcıları için daha başarılı bir iletişim deneyimi yaşatma amacını sürdürüyor. Bu anlamda son olarak test edilmeye başlanan özellik ise WhatsApp kullanıcılarını bölebilir. Söz konusu özellik WhatsApp’ın en büyük rakiplerinden Telegram’ın yapısında bulunuyor ve pek çok kullanıcı tarafından sevilmiyor. Ancak bu özellik şimdilerde WhatsApp tarafından test ediliyor. Peki nedir bu sevilmeyen özellik?

Söz konusu yeni özellik testi bağlamında mesaj atan kişi belirli bir süre sonra mesajının silinmesi yönünde programlama yapabiliyor. Yani kullanıcı farkında olmadan mesaj kendiliğinden silinebiliyor. Bahsi geçen özellik WhatsApp’ın en büyük rakiplerinde Telegram’da kullanımda olurken, pek çok kişi tarafından sevilmiyor. Şimdilerde WhatsApp için bu özellik test edilse de kullanıcıların nasıl tepki vereceği merak ediliyor.

WhatsApp Yeni Özelliğini Test Ediyor 2 – whatsapp2

Ekran Görüntüsü Almak Gerekecek

WhatsApp tarafından denenen son özellik ile beraber mesajlar kendiliğinden silinebilir. Kendiliğinden silinen mesajlar en çok bir hafta sonrası için programlanabilecek. Bu anlamda mesajlarının silinmesine karşı önlem almak isteyen kişilerin sürekli olarak ekran görüntüsü alması gerekebilir. Ya da söz konusu mesajı bir başkasına yönlendirmek de mesaj silinse bile bir nüshasının telefonunuzda kalmasını sağlayacak diğer bir önlem olarak belirtiliyor.

Söz konusu yeni özelliğin WhatsApp’ın beta sürümünü tercih eden bazı kullanıcılar tarafından test edildiği aktarıldı. WhatsApp uygulamasının en büyük rakiplerinde Telegram bünyesinde kullanılan ve çok da sevilmeyen kendiliğinden silinen mesaj özelliğinin, tüm WhatsApp kullanıcıları için ne zaman sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Test aşamasında alınan geri bildirimlere göre karar vermesi beklenen WhatsApp yönetiminin, bahsi geçen özelliklerden bazılarını hiç kullanıma sunmaması bile beklenebilir. Henüz test aşamasında olan kendiliğinden silinen mesaj özelliği ile ilgili kesin kararın yakın zaman içerisinde duyurulması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri