EkonomiGündem

Vodafone Türkiye’nin yeni üst yöneticisi Alex Froment-Curtil oldu

Vodafone Türkiye Üst Yöneticiliği (CEO) görevine, 1 Kasım 2020'den geçerli olmak üzere Alex Froment-Curtil atandı.

Abone Ol  
 
64 / 100

Vodafone Türkiye Üst Yöneticiliği (CEO) görevine, 1 Kasım 2020’den geçerli olmak üzere Alex Froment-Curtil atandı.

Vodafone’dan oluşturulan bildirime göre, 2016’dan bu yana Vodafone Türkiye CEO’su olarak vazife yapan Colman Deegan, 1 Kasım’dan itibaren bayrağı Alex Froment-Curtil’e devredecek.

Deegan ise Vodafone İspanya CEO’su olarak yeni vazifesine başlayacak.

Alex Froment-Curtil, 2003’ten bu yana Vodafone Grubu, Vodafone Malta ve Vodafone Macaristan’da üst seviye vazifelerde bulunmasının sonrasında 2016-2018 döneminde Vodafone Macaristan CEO’luğunu üstlendi.

2018’den bu yana Vodafone Mısır’ın CEO’su olarak vazife yapan Froment-Curtil, finansal hizmetler ve sağlık alanlarında Vodafone dijital çözümlerini piyasaya yayınlayan büyüme merkezli bir devreye ve Vodafone Mısır’ın operasyonlarıyla müşteri hizmetlerinin dijitalleşmesi süreçlerine öncülük etti.

Froment-Curtil’in özcülüğünde Vodafone Mısır, “En İyi İşveren” ödülüne layık görüldü.

– “Vodafone Türkiye’ye katılmaktan dolayı çok mutluyum”

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Alex Froment-Curtil, Türkiye’deki yatırımlarının 15. senesini kutlayacak Vodafone Türkiye’ye katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, “Vodafone Türkiye, seneler süresince imza attığı büyük başarılar ve son dönemde teknoloji etkileşim şirketi olma yolunda gerçekleştirdiği mühim dönüşümle topluma sunmuş olduğu kritik dijital hizmetlerle herkes için kesintisiz etkileşim sağlamada merkezi bir role sahip bulunmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Colman Deegan ise Vodafone Türkiye’deki ekipten ve son 4 senede beraber başardıklarından gurur duyduğunu belirterek, “Bu başarıların ortamında dijitalleşme vizyonumuz kapsamında bütün dijital kanallarımızda aylık 16 milyon kullanıcı, ‘Vodafone Yanımda’ ve ‘TOBi’ gibi uygulamalarla 600 milyondan çok etkileşim gerçekleşmesi de yer alıyor. Ayrıca, 2018’de ‘En İyi İşveren’ ve ‘kadın çalışanların en çok tercih ettiği şirket’ olarak seçilmek de gurur vericiydi.” değerlendirmelerini yaptı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri