GenelEkonomiGündemHaberOtomobil

Vatandaş Çıldırdı! İkinci El Araba Fiyatlarında Şok Gelişme!!

İkinci El Araç Fiyatları Düşecek Mi Diye Bekleyenlere Kötü Haber: 25 Yaşındaki 2.El Araba Fiyatı 60 Bin TL Oldu.

Abone Ol  
 
64 / 100

 

Ticaret Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yasal düzenleme ile oto galerilere getirilen yetki belgesi zorunluluğu sonrası ikinci el araç piyasası için fiyatlara indirim geleceği iddia edilmişti. Ancak 2.el araç piyayası için yasağı delecek yeni yöntem kısa sürede bulunurken 25 yaşındaki araca istenen 60 bin lira vatandaşı isyan ettirdi. Arabasını satanlar yükselen fiyatlar sonrasında büyük pişmanlık yaşarken oto galerilerde sattıkları aracın yerine koyacak araba bulamaktan dert yandı.

Peki, ikinci el araç fiyatları düşer mi, ne zaman düşecek, 2.el araba fiyatları neden bu kadar yükseldi, araba almak istiyorum diyenler ne yapmalı?

 

Vatandaş Çıldırdı! İkinci El Araba Fiyatlarında Şok Gelişme!! 2 – araba alimi

 

Korana virüs salgını araç piyasını vurdu. Pandemi döneminde ilk etapta üretimin durdurulması ve 3 ay gibi bir süre boyunca araç üretimi yapılmaması zaten sınırlı stokla giden sıfır araç piyasasında büyük bir stok krizi yaşanmasına neden oldu. Deyim yerindeyse sıfır araç yoka düşerken peşinden gelen yoğun araç talebi piyasada deprem etkisi yarattı. Araç fiyatlarının hızla yükseldiği döneme girilirken pandemi döneminin henüz başındayken kimsenin öngöremeyeceği bir şekilde araç fiyatlarına rekor zam geldi.

 

İKİNCİ EL ARAÇ FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK! ARTIK 2.EL SIFIRDAN DEĞERLİ HALE GELDİ

 

2.El araç piyasasında yaşanan gelişmeleri değerlendiren oto galerici Mehmet Kumartaş yapmış olduğu değerlendirmesinde “Üretimin olmaması ve sıfır araçların ÖTV’lerinin yüksek olması ikinci el araçlarında fiyatlarını yüksek hale getiriyor, oda alım satımı etkiliyor. Araba fiyatlarının yüksek olması satışlarımızı da etkiliyor.

 

Vatandaş Çıldırdı! İkinci El Araba Fiyatlarında Şok Gelişme!! 3 – araba

 

Araba fiyatları normal olsa satışlarımız güzel olacak. Sattığın fiyata tekrar araç alamıyorsun. 95 model aracı 50 bin liraya versem tekrar yerine alamıyorum. Sattığımız fiyata tekrar araç almak istesek alamıyoruz fiyatların yüksek olmasından dolayı. Fiyatların yüksek olmasından bizde memnun değiliz alım-satımcı olarak. Böyle giderse ikinci el araç fiyatları artar diye düşünüyoruz. Korona virüs araba satışlarımızı bir hayli etkiledi ve koronadan dolayı araç bulamıyoruz, araç sıkıntımız var” diyerek 2.el araç fiyatları için yükselişin süreceğini söyledi. Kumartaş şu anda piyasada gelinen son noktada artık ikinci el araçların sıfırdan daha değerli olduğunu belirterek kendilerinin de sıkıntıda olduğunu vurguladı.

25 YAŞINDAKİ 2.EL ARABA 60 BİN TL OLDU, OTO GALERİCİLER İSYAN ETTİ!

 

Vatandaş Çıldırdı! İkinci El Araba Fiyatlarında Şok Gelişme!! 4 – ikinci el online otoda agustosta en cok satilanlar belli oldu 3b7fbbc

 

Yaşanan süreçte en büyük mağduriyeti kendilerinin yaşadığını belirten oto galericiler arabasını satmak için pazara getiren vatandaşın 25 yaşındaki arabası için 60 bin lira istediğini belirterek sıfır araçlarda stok sorunu, ÖTV zammı ve euro kuru gibi sorunların çözülmeden piyasanın sakinleşmeyeceğini belirttiler. Sıfır araçlarda ise yeni araçların gelmesi ile beraber rahatlamanın en erken 2021 yılının birinci çeyreği içerisinde olabileceği belirtilirken otomobil markalarının 2020 yıl sonu kampanyaları da merakla beklenmeye devam ediyor.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri