Ekonomi

Vaka Sayıları Belirleyici Olacak

Almanya turizm sorumlusu Türkiye için yapılmış olan seyahat uyarısının kalkabileceğini belirtti

Abone Ol  
 
60 / 100

Almanya hükumetinde turizm sorumlusu olarak görev yapan Thomas Bareiss, Türkiye için yapılmış olan seyahat uyarısının kalkabileceğini belirtti.

Bayern 2 adlı radyo kanalına açıklamalarda bulunan Alman hükümeti turizm sorumlu Bareiss, İzmir, Antalya veya Bodrum gibi tatil yerlerinde Koronavirüs vaka oranlarının düşük olması durumunda seyahat uyarılarını adım adım açabileceklerini kaydetti.

Almanya hükümeti tarafından Türkiye’ye yönelik yapılmış olan seyahat uyarısının akıbeti hakkında açıklamalarda bulunan hükümetin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, ilerleyen süreçte özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarındaki vaka sayılarının düşük seyretmesi halinde seyahat uyarısını kaldırabileceklerini belirtti. Deutsche Welle tarafından Bayern 2 radyo kanalı temelli aktarılan bilgiler ışığında, İzmir, Antalya ve Bodrum başta olmak üzere tatil beldelerinde enfeksiyon oranları düştüğü takdirde Türkiye’ye seyahat riskinin de ortadan kalkmış olacağı kaydedildi.

Vaka Sayıları Belirleyici Olacak 2 – thomas bareiss

Dönüşten Önce Test

Almanya hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss yaptığı açıklamalarda, Türkiye’den dönüş sürecinde uygulanan prosedürlere de değindi. Geçtiğimiz günlerde Federal Sağlık Bakanı ve eyalet düzeyindeki sağlık bakanlarının katılım gösterdiği toplantı kapsamında alınan Almanya havalimanlarında Koronavirüs testi uygulanma kararı ile ilgili konuşan Bareiss, söz konusu uygulamanın virüsün Almanya içine tekrar taşınmaması adına büyük önem taşıdığını belirtti. Bu neden söz konusu kararı çok yerinde bulduğunun altını çizen Bareiss, Türkiye’ye seyahat eden Alman vatandaşların geri dönmeden önce Türkiye’de de test yaptırmaları gerektiğini belirtti. Bu konuda Türkiye hükümet ve Sağlık Bakanlığı yetkilileri ile temas haline olduklarını kaydeden Almanya hükümetinin turizm sorumlusu Thomas Bareiss, yeni vaka ve enfeksiyon zincirlerinin ortaya çıkmaması adına bu şekilde güvence sağlamanın oldukça önemli olduğunu kaydetti.

Türkiye ve Almanya arasında köklü ve güçlü ilişkilerin bulunduğunu vurgulayan Bareiss, bu ilişkilerin en önemli ayaklarından birinin de iki ülke arasında gerçekleşen turist trafiği olduğunu hatırlattı. Bu kapsamda Türkiye’nin turizm bölgeleri olan özellikle İzmir, Antalya ve Bodrum gibi yerlerde vaka sayılarının düşük çıkması halinde seyahat uyarılarını kaldırabileceklerini belirten Bareiss, konu ile ilgili Türkiye hükümet yetkilileri ile sürekli bilgi paylaşımına devam ettiklerini kaydetti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri