EğitimGenel

Üniversite kaydını kaçıran adaylara kayıt hakkı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonucunda bir yükseköğretim programına yerleşen ancak verilen sürede kayıt yaptıramayan adayların, mazeretlerini yükseköğretim kurumlarına bildirmeleri ve mazeretlerin kabulü halinde kayıtlarının yapılacağını bildirildi.

Abone Ol  
 

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) neticesinde bir yükseköğretim programına yerleşen fakat verdiği sürede kayıt yaptıramayan adayların, mazeretlerini yükseköğretim kurumlarına bildirmeleri ve mazeretlerin kabulü durumunda girdilerinin yapılacağını bildirildi.

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, YKS neticesinde bir programa yerleşen fakat YKS kılavuzlarında belirti edilen tarihlerinde kayıt yaptıramayan adaylar, kayıt tarihinin bitişinden itibaren 3 hafta içinde yerleştiği uygulamanın var olduğu yükseköğretim kurumlarına müracaat ederek mazeret bildirecek. Yükseköğretim kurumu doğrultusundan oluşturulan değerlendirme neticesi mazereti kabul edilenlerin kayıtları yapılacak.

Adayların mevzuya dair alakalı yükseköğretim kurumuna mazeretleri ile beraber zamanı içinde başvurmaları gerekiyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri