Genel

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından tur teknelerine sıkı denetim

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı liman başkanlıklarınca, 15-16 Ağustos'ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, günübirlik tur teknelerine uygulama dışı denetim yapıldı. Denetlenen 319 gemiden 16'sına idari para cezası uygulandı.

Abone Ol  
 
60 / 100

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı liman başkanlıklarınca, 15-16 Ağustos’ta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, günübirlik tur teknelerine uygulama dışı denetim yapıldı. Denetlenen 319 gemiden 16’sına idari para cezası uygulandı.

Bakanlıktan oluşturulan bildirime göre, Kovid-19 salgını sürecinde alınan tedbirler ve yaşama geçirilen uygulamalarla ulaşım ağı hizmetlerine ve ulaşım yatırımlarına devam edilmesi sağlandı. Bu süreçte hem şantiyelerde hem de ulaşım hizmetlerinde yurttaşların can sağlığı amacıyla güvenliği ve denetimi elden bırakmayan Bakanlık, denetim çalışmalarını da artırdı.

Kovid-19 ile mücadele kapsamında liman başkanlıklarınca 15-16 Ağustos’ta, seyir güvencesi ile deniz can, mal ve etraf güvenliğinin temini hedefiyle günübirlik tur teknelerine uygulama dışı denetimler yapıldı. Denetimlerde, teknelerin belgeleri denetim edildi. Yolcu kapasite sınırlamalarına uyulup uyulmadığı, seyir güvencesi, sosyal mesafe, hijyen kuralları ve ateş ölçümleri denetim edildi. Denetlenen 319 gemiden mevzuat gereklerine uymadığı belirleme edilen 16’sına idari para cezası uygulandı.

Denetimler devam edecek

Denetimlerde bunun dışında tekne donatanları, kaptanlar ve yolculara Kovid-19 salgını ile alakalı bilgilendirme ve uyarılar da yapıldı. Bu kapsamda, tura çıkmadan evvel bütün tedbirlerin alınıp alınmadığının denetim edilmesi gerektiği belirtildi.

Açıklamaya göre, Bakan Adil Karaismailoğlu’nun direktifleri tarafında denetimlere kesintisiz devam edilecek ve ulaşım modlarında salgına karşı tedbirler ödün vermeden sürdürülecek.

Deniz Çiçek Palabıyık

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri