EğitimGenel

Uğur Okulları’ndan kitap okuma etkinliği

Kitap Benim projesi kapsamında her gün okullarda ve uzaktan eğitim kapsamında evlerde 20 dakika serbest okuma saati düzenleyen Uğur Okulları, toplumda okuma farkındalığı meydana getirmek suretiyle açık alanlarda okuma faaliyeti gerçekleştirdi.

Abone Ol  
 
71 / 100

Kitap Benim projesi kapsamında her gün okullarda ve uzaktan eğitim kapsamında evlerde 20 dakika serbest okuma saati düzenleyen Uğur Okulları, toplumda okuma farkındalığı meydana getirmek suretiyle açık alanlarda okuma faaliyeti gerçekleştirdi.

Uğur Okulları’ndan oluşturulan bildirime göre, yüz yüze eğitime başlayan kademelerdeki öğrenciler okullarda, uzaktan eğitim alan öğrenciler evlerinde her gün 20 dakika kitap okuyor. Bu kapsamda toplumda da okuma farkındalığı oluşturmayı hedefleyen öğrenciler, Türkiye’nin dört bir yanı sıra açık alanlarda okuma faaliyeti gerçekleştirdi.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Uğur Okulları Eğitim ve Öğretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nil Çiçek, ana dilin önemini vurgulayarak, “Öğrencilerimizin Türkçe’yi doğru kullanma, okuduğunu manaya ve yorumlama, geniş sözcük hazinesine sahip olma ve imla kurallarını bilme gibi beceriler ile donanması öncelikli amaçlarımız arasında yer alıyor. Biz Uğur Okulları olarak, bunu elde etmenin ilk adımının öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırmaktan geçtiğini biliyoruz. Kitap okumaya sunduğumuz önemle akademik başarıyı ve imtihan başarılı olmasını da destekliyoruz. Okullarımızın tümünde, özel kitap okuma alanlarımızda, sınıflarımızda, kütüphanelerimizde ya da uzaktan eğitim kapsamında evlerde her gün 20 dakikalık serbest okuma saatlerimizle öğrencilerimize kitap okuma bilincini aşılamayı, farkındalık yaratmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Çocuklarda ufak yaşlardan itibaren kitap okuma alışkanlığının olması gerekliliğini kaydeden Çiçek şu ifadeleri kullandı:

“Ebeveynlere çok iş düşüyor. Genellikle 0-6 yaş grubunda ailelerimizin desteği sayesinde çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasını çok önemsiyoruz. Ama bu noktada öğrencilerimiz yalnızca ebeveynlerinin ya da öğretmenlerinin seçtiği kitapları değil yaş grubu özelliklerine ideal olacak şekilde, çocukların kendi şahsi özelliklerine, kendi ilgi alanlarına yönelik kitaplar seçmeli. Örneğin bir öğrencimizin spora ilgisi varsa sporla alakalı bir kitap okuyabilir ya da güncel haberleri takip etmeyi seven öğrencilerimiz için ailesi düzenli gazete okuması için yönlendirme yapabilir.”

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri