Genel

Uğur Okulları fidan dikme projesi gerçekleştirildi

Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak suretiyle yola çıkan Uğur Okulları, fidan dikme projesi gerçekleştirdi.

Abone Ol  
 
98 / 100

Gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak suretiyle yola çıkan Uğur Okulları, fidan dikme projesi gerçekleştirdi.

Uğur Okulları’ndan yapılan açıklamaya göre, orman yangınlarının sonrasında gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak suretiyle yola çıkan Uğur Okulları, İstanbul’dan İzmir’e, Denizli’den Samsun’a kadar Türkiye’nin dört bir yanısıra fidan dikme projesi hayata geçirdi.

“Uğurlu Her Fidan, Bir Nefes” sloganıyla yola çıkan öğrenciler, öğretmenler ve veliler okul bahçeleri ile çevredeki park ve bahçeleri yeşillendirdi.

Türkiye’nin yüreğini yakan Hatay’daki orman yangınlarının sonrasında Uğur Okulları, yaraların sarılması için resmen seferberlik başlattı.

51 ilde toplam 109 okulda eğitim öğretime devam eden Uğur Okulları öğrencileri, öğretmenler ve velileri “Uğurlu Her Fidan, Bir Nefes” sloganıyla okul bahçelerinde ve çevredeki park ve bahçelerde fidan dikti.

Maskelerini takarak ve sosyal uzaklık kurallarına ilgi ederek, Uğur Okulları’nın kuruluş senesine vurgu uygulamak suretiyle 1.968 adet fidan diken öğrenciler, tabiata katkıda bulunmanın heyecanını ve sevincini yaşadı.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, öğrencilere ağacı ve yeşili koruma bilinci kazandırarak, Türkiye genelinde, başta Hatay olmak üzere, yanarak yok olan ağaçların yerlerine yenilerini dikmeyi hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Uğurlu ellerle diktiğimiz her bir fidanla, geleceğimiz için bin umut yeşertmek istiyoruz. Hedefimiz, çevremizi güzelleştirerek hayat niteliğimizi arttıran, dünyamızın soluk almasını sağlayan, canlılar için hayati ciddiye sahip olan ağaçları güvenliğini sağlamak ve ağaç varlığımızı çoğaltarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak. Orman yangınlarında yanan her bir ağaç ve bu ormanlardaki her bir hayvan bizim içimizi acıtıyor. Biz de kurum olarak Türkiye’nin derhal derhal her yerinde öğrencilerimizle bir arada fidanlar diktik. Uğur Okulları’nın kuruluş yıl dönümü olan 1968 yılının sembolize ederek 1.968 fidan dikmeyi hedefledik.”

Kulaberoğlu, öğrencilerde tabiatı koruma bilinci meydana getirmek istediklerini aktararak, “Ağaç dikmek kadar öğrencilerimizi tabiat arkadaşı bireyler olarak yetiştirmenin önemine de ilgi çekiyoruz. Çocuklarımızda tabiatı koruma, tedavi ve tabiatla bir arada hayata bilinci geliştirilmeli. Gelecekte daha güzel, daha yeşil, daha yaşanabilir dünyaları olsun istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri