Sağlık

Üç Kıta İçin Sağlık Merkezi Hedefi

Abone Ol  
 

Tüm dünyanın korona virüs salgını ile mücadeleye devam ettiği bu günlerde sağlık alanındaki yatırımlarını oldukça hızlandıran Türkiye, bu alanda ardı ardına dev tesisleri vatandaşların hizmetine sunmaya başladı. Dün itibariyle Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılışını gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’yi üç kıtanın sağlık merkezi haline getirmek istediklerini ve bu yolda da canla başla ve tüm kararlılıkları ile çalıştıklarını belirtti.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi, dün itibariyle Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat onurlandırdığı bir tören ile açıldı. Kartal Şehir Hastanesi’nin İstanbul’daki en büyük hastanelerden biri olacağının altını çizen Erdoğan, 1987 yılı içerisinde 150 yatağa sahip olan bir devlet hastanesi olarak hizmete başlayan hastanenin günümüz şartları kapsamında yetersiz olduğunu vurguladı. Eski hastane yapısının ayrıca depreme de dayanıksız olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, inşaatı tamamlanan yeni hastanenin hem İstanbul’a yakışır bir hem de çevreye duyarlı ve depreme dayanıklı bir yapı olduğunu kaydetti.

618 Milyon Liralık Dev Bir Yatırım

Açılış sırasında yaptığı konuşmada Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi ile ilgili detayları da belirten Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu hastanenin 618 milyon TL değerinden dev bir yatırımın sonucu olduğunu söyledi. 302 bin metrekarelik bir kapalı alana sahip olan 5 farklı bloktan meydana gelen hastanede konferans salonu, yeşil alan vb. nitelikler de yer alıyor. Hastanede senelik olarak 3,5 milyon civarından hastanın ayakta, 150 bin civarında hastanın da yataklı servislerde hizmet almasının planlandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllık olarak 100 bin ameliyat yapılmasının da öngörüldüğünü kaydetti. 150 yatağa sahip olan onkoloji hastanesi ile beraber yatak kapasitesini 1250 dolaylarına, poliklinik kapasitesini ise 250’ye çıkardıklarının altını çizen Erdoğan, hastanenin tüm İstanbul için oldukça faydalı bir yapı olacağına tüm kalbiyle inandığını belirtti. Erdoğan, temel hedeflerinin üç kıta için sağlık merkezi konumuna ulaşmak olduğunu vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri