EkonomiGenel

TürkTraktör’den online test sürüşü fırsatı

TürkTraktör’ün uzun yıllardır sürdürmekte olduğu ve büyük ilgi gören staj programı "Test Drive", bu yıl dijital ortama taşındı.

Abone Ol  
 

TürkTraktör’ün uzun yıllardır sürdürmekte bulunduğu ve büyük ilgi gören staj uygulaması “Test Drive”, bu yıl dijital ortama taşındı.

Türk Traktör’den oluşturulan bildirime göre, TürkTraktör, “Test Drive” staj uygulamasına, geleceğin profesyonellerini iş hayatına hazırlamak üzere üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında öğrenimlerini devam ettiren öğrencileri çağrı etti.

Sürekli gelişim amacıyla yaşama geçirilen ve TürkTraktör’ün öğrencilere kısa ve uzun dönemli staj olanağı sunmuş bulunduğu “2020 Test Drive Online 2.0 Programı” için başvurular 15-16 Haziran 2020 tarihlerinde Dijital Koç Kariyer Fuarı’nda alındı.Program kapsamında başvuru, imtihan ve mülakat süreçlerinin bütünü dijital ortamda gerçekleşti. Programda yer almaya hak kazanan öğrenciler ise stajlarını gene dijital ortamlar üzerinden yapılacak olan çalışmalarla tamamlayacaklar.

Toplanan başvuruların sonrasında öğrenciler yabancı dil imtihanına ve mülakatlara katıldılar. Bütün aşamaları başarı ile tamamlayanlar ideal fonksiyon ve projeler ile eşleştirilerek “2020 Test Drive Online 2.0 Programı”nın bir parçası oldular.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği TürkTraktör İnsan Kaynakları Direktörü Osman Özdemir, geleceğin profesyonellerine şimdilik iş hayatına adım atmadan gerçek ‘bir test sürüşü olanağı’ tanıdıklarını belirtti.

Özdemir, “Mart ayından bu yana bütün dünya ile beraber ülkemizde de yaşanan pandemiyle beraber, başka iş süreçlerimizi bulunduğu gibi, genç yeteneklere yönelik programlarımızı da dijital ortamlara taşıdık. Uzun yıllardır yaşama geçirdiğimiz ve gençlere profesyonel iş hayatının değişik yönlerini deneyimleme olanağı verdiğimiz staj uygulamamıza ilgi bu yıl da yüksek oldu. Toplam 750 öğrencimiz başvururken oluşturulan değerlendirmeler neticesinde 52 öğrenci 2020 Test Drive Online 2.0 Programı’nda yer almaya hak kazandı.” değerlendirmesinde bulundu.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri