Ekonomi

TürkTraktör, ilk yerli üretim “Tier 5” emisyon motorlu traktörlerin ihracatına başladı

Avrupa'da uygulamaya geçecek olan Tier 5 emisyon standartları düzenlemesi önce Türk Traktör, geliştirdiği ve üretimini tesislerinde yaptığı yeni kuşak çevreci motorlara sahip yerli üretim traktörlerini Avrupa pazarına sunmaya başladı.

Abone Ol  
 
59 / 100

Avrupa’da uygulamaya geçecek olan Tier 5 emisyon standartları düzenlemesi önce Türk Traktör, geliştirdiği ve üretimini tesislerinde yaptığı yeni kuşak çevreci motorlara sahip yerli üretim traktörlerini Avrupa pazarına sunmaya başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Türk Traktör, sektöründe fazlası farklı alanın önderi olan çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

1994 yılından beri motor üreten, geçen yıl ise 500 bininci motoru banttan indiren Türk Traktör, Avrupa’ya ihracatını yaptığı ve Faz 3B emisyon seviyesine sahip New Holland T4S ile Case IH FarmallA traktörlerini, şimdi de AB’nin belirlemiş olduğu kurallar kapsamında Tier 5 emisyon standartlarına en uygun şekilde geliştirdi. Türk Traktör, bu motorlara sahip traktörlerin ihracatına da başladı.

– Tier 5 motorların tasarımı da, üretimi de Türkiye’de yapılıyor

Türk Traktör, AB ülkelerinde yakın zamanda geçişi yapılacak olan araçlarda Tier 5 emisyon seviyesine sahip motorların kullanımını zorunlu kılan uygulama önce, Tier 5 emisyon standartlarına en uygun motor geliştirme sürecini tamamladı.

Türk Traktör Ar-Ge Merkezi’nin Türk mühendislerinden ortaya gelen ekipler, Tier 5 motor geliştirme çalışmaları kapsamında tasarım ve test süreçlerini tamamladı. Tüm bu süreçlerin başarı ile tamamlanmasının ardından yeni kUşak yerli motorların seri üretimi, Ankara’daki motor üretim tesisinde başladı.

Yerli Tier 5 motora sahip New Holland ve Case IH markalı traktörler, bu yılın ağustos ayından itibaren Avrupalı çiftçilerin kullanımı hedefiyle başta Almanya, İngiltere, İtalya, Fransa olmak üzere farklı AB ülkelerine ihraç edilmeye başlandı.

– “Sektörde bir ilke daha imza attık”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Traktör Genel Müdürü Aykut Özüner, Türk Traktör olarak pazarda sadece kesintisiz şekilde sürdürdükleri öncülük ile değil, aynı zamanda fazlası konuda ilklere imzasını atmayı başaran önder kimlikleriyle de ayrıcalıklı bir konumda olduklarını belirtti.

Özüner, Tier 5 motor kapsamında yapılan çalışmalara dair şunları kaydetti:

“Avrupa’da Tier 5 emisyon standartları düzenlemesi yakın zamanda uygulama geçiyor. Mühendislerimizin çalışmaları ile en son teknoloji kullanılarak geliştirilen ve üretimi de tesislerimizde yapılan motorlarımızı geçen ay geliştirmeye başladık. Tarım sektöründe ilk kez Tier 5 emisyon standartlarına en uygun motor üretmekten mutluluk duyduk. İlk olarak 10 adet yerli üretim Tier 5 motorlara sahip traktörlerimizin ihracatını gerçekleştirdik. Giderek artan bir trend ile üretimlerimiz ve ihracatımız devam ediyor olacak.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri