Otomobil

Türkler En Çok Alman Otomobili Seviyor

Türkler en fazla Alman otomobillerini tercih ediyor

Abone Ol  
 

Dün itibariyle Rekabet Kurulu tarafından Alman otomotiv devleri Audi, Volkswagen, BMW, Porsche ve Mercedes-Benz hakkında soruşturma açılma kararının alındığı belirtildi. Ancak bu kararın ülkemizde bu markalara karşı olan ilgili azaltması beklenmiyor. Yapılan araştırmalara göre Türkler en çok Alman marka otomobilleri tercih ediyor.

Geçtiğimiz gün içerisinde Rekabet Kurulu tarafından beş Alman otomobil markası hakkında soruşturma açıldığının basına yansıması ile birlikte gözler bu markalara ve vatandaşlara döndü. Ancak sektör içerisindeki uzman görüşleri ışığında bu markaların söz konusu soruşturmadan olumsuz anlamda etkilenmesi beklenmiyor. Son yıllarda hakkında soruşturma açılan markaların sıfır araç satışlarının rekor kırdığı gözleniyor. Türkiye’de ise otomotiv tutkunlarının hem sıfır araçlarda hem de ikinci el piyasasında en çok tercih ettiği markalar bahsi geçen Alman markaları oluyor.

Türkler En Çok Alman Otomobili Seviyor 2 – alman otomobil 2

Beş Markaya da Büyük İlgi

Hakkında soruşturma açılma kararlarının dün açıklanmasının ardından gözler Audi, Volkswagen, BMW, Porsche ve Mercedes-Benz markalarına çevrilmişti. Fakat ne markalar ne de konunun uzmanları bu soruşturmanın bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyor. Söz konusu modeller Türkiye’nin en çok tercih ettiği modeller arasında yer alıyor. Son süreçte ortaya çıkan veriler incelendiği takdirde, Volkwagen’in 19 bin 294 sayısında araç satışı yaptığı gözleniyor. Volkswagen markasının en çok tercih edilen modeli ise 8 bin 586 satış ile Passat olmuş görünüyor. Aynı süreçte Mercedes Benz markası ise 6 bin 266 satış gerçekleştirirken, en çok tercih edilen modeli C Serisi olarak göze çarpıyor. Bu dönem içerisinde 97 tane Porsche satışı olurken 53 adet satılmış olan Macan ise en çok tercih edilen model olarak gözüküyor. Mayıs ayının bitimine dek 2 bin 798 tane BMW satışı yapılmış görünüyor ve 923 adet ile 3 serisi en çok tercih edilen model olarak belirleniyor. Audi markasında toplamda 3 bin 123 adet satış gözleniyor ve bu markanın en çok tercih edilen modeli ise 751 adet satış ile A3 Sedan olarak göze çarpıyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri