Genel

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan, Bakan Fahrettin Koca'nın da Twitter'dan paylaştığı "Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu"nun güncel bilgilerine göre, bugün 92 bin 301 test yapıldı, 1412 bireyde Kovid-19 belirleme edildi.

Abone Ol  
 
59 / 100

Sağlık Bakanlığının internet sitesinde yer alan, Bakan Fahrettin Koca’nın da Twitter’dan paylaştığı “Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu”nun güncel bilgilerine göre, bugün 92 bin 301 test yapıldı, 1412 bireyde Kovid-19 belirleme edildi.

Son 24 saatte 19 hasta vefat etti, 882 birey iyileşti. Kovid-19 tedavisi tamamlananların adedi 234 bin 797 şahsa çıktı.

Toplam test adedi 6 milyon 61 bin 930, vaka adedi 254 bin 520, vefat adedi 6 bin 58 olarak kayıtlara geçti.

Ağır hasta adedi 735, hastalarda zatürre seviyesi ise yüzde 7,3 oldu.

“Hep beraber vakaları düşürelim”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bilgilere dair Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Son 1 haftadaki ortalaması 1245 olan yeni vaka sayımız, 1400’ü geçti. Buna karşı, 3 Ağustos’ta 41 bin olan günlük test sayımız, 92 binin üzerinde. Filyasyon ekibi sayımız 9 bin 344’e ulaştı. Temaslılara ulaşma seviyesimız yüzde 98,9. Hep beraber vakaları düşürelim.”

MEB’den özel okullara dair açıklama

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), oluşturulan yazılı açıklamada, özel öğretim kurumlarının salgın süreciyle başlayan yeni dönemdeki hizmet koşullarının, Bakanlığın alakalı birimleri doğrulusunda titizlikte takip edildiği, kurum temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla lüzumlu değerlendirmelerin yapıldığı belirtildi.

Bu süreçte önceliğin öğrencilerin, velilerin, öğretmenler ve çalışanların sağlıklı, itimat edilir bir ortamda eğitim öğretim faaliyetlerinden yararlanması ve eğitimin devamlılığı bulunduğu ifade edilen açıklamada, bunlar kaydedildi:

“Bu noktadan hareketle, özel okul velileri doğrulusunda Bakanlığımıza ulaştırılan talep ve öneriler, titizlikle değerlendirilmiş ve öneme alınması gereken hususlar, özel okul temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla paylaşılmıştır.

Dünyada ve ülkemizde eğitim bölümünde yaşanan bu zorlu süreçte özel öğretim kurumlarımızın, öğrencilerimizin eğitim hakkı başta olmak üzere bünyesindeki öğretmen ve çalışanların haklarını da gözeterek velilerimizin parasal manevi talepleriyle alakalı gerçekleştirmeyle yükümlü oldukları düzenlemelerin yakın takipçisi olacağız.”

Özhaseki, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele sürecine dair bunları kaydetti:

“Aslında iyi niyetli belediye diğernıyla kötü niyetlileri adeta açığa çıkardı. Bizim belediye diğernlarımız, 794 bireyyiz, şu anda sizin verdiğiniz talimatla valilerimizle, kaymakamlarımızla kol kola girdiler. Gece gündüz demeden her bir köşede kim varsa yardım edilmesi icabeden herkese ulaşmaya çalıştılar. Kimi amcanın çiftini sürdüler, kimi teyzenin bulaşıklarını yıkadılar, birebir bildiğim amacıyla söylüyorum, yardım paketleri ulaştırdılar, çocuklara oyuncaklar dağıttılar. Devletin bir parçası olarak ellerinden gelen tüm gayreti gösterdiler. Ama üzülerek de söylüyoruz ki kimisi de tam tersine bir algı ile uğraşıp sanki devletten bağımsızmış gibi ayrı baş çekerek dışarıda diğer alemlere doğru yürüdüler.”

Emniyet Genel Müdürü Aktaş’tan Kadıköy’deki Kovid-19 denetimindeki olayla alakalı talimat

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, İstanbul Kadıköy’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimleri esnasında bir kadını gözaltına almaya çalışan polislerin görevden uzaklaştırılmasıyla alakalı soruşturmanın çok süratli sonuçlandırılması talimatı verdiğini bildirdi.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Mustafa Kurt, sanatseverleri 1 Eylül Salı gününden itibaren ağırlamaya başlayacaklarını belirterek, “Devletimizin açıkladığı her türlü önlemi aldık. Sahnelerimizde ateş ölçer, maske, dezenfektan hepsi bulunuyor. Koltuklarımızı bir boşluk bırakacak şekilde düzenledik. Maskesiz ve ateş ölçmeden hiçbir seyircimizi sahnemize almayacağız.” dedi.

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri