Genel

Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar

 Türkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, "covid19.saglik.gov.tr" adresinden paylaşıldı.

Abone Ol  
 

Güncel bilgilere göre, bugün 107 bin 702 test yapıldı, 1512 bireyde Kovid-19 belirleme edildi.

Son 24 saatte 58 hasta vefat etti, 1219 birey iyileşti. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi tamamlananların adedi 255 bin 407’ye çıktı.

Toplam test adedi 8 milyon 212 bin 924, vaka adedi 286 bin 455, vefat adedi 6 bin 895 olarak kayıtlara geçti.

Ağır hasta adedi 1209, hastalarda zatürre seviyesi ise yüzde 7,3 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından yaptığı değerlendirmede, “Aktif hastaların yaş ortalaması 42. Yoğun bakım hastalarının yaş ortalaması ise 65. Virüsün sevdiklerimizi bizden ayırmaması amacıyla beraber tedbirlere uymakta ısrar edelim. Güçlü mücadele beraber tedbirle mümkün.” ifadelerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden “koronavirüs” farkındalığı etkinliği

Ankara Büyükşehir Belediyesi, artış gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarına ilgi çekmek amacıyla “Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik” yazılı tişört ve maske dağıttı.

Farkındalık meydana getirmek amacıyla başlatılan etkinlik, AŞTİ, Dikimevi ANKARAY İstasyonu, Batıkent Metro İstasyonu ile Hacı Bayram-ı Veli Camisi önü ve Güvenpark’ta gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal medyadan, “Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep beraber salgınla mücadelemizi güçlendirelim.” davetinde bulundu.

Ankara’da Kovid-19 denetimleri

Ankara Valiliği, Altındağ eyaletinde kafe, lokanta, taksi, dolmuş, otobüs, market, berber-kuaför gibi mekanlarda yeni tip koronavirüs ile mücadele denetimi gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığınca, vali, kaymakam, belediye başkanı, muhtar ve kolluk birimlerinin katılımı ile ülke çapında Kovid-19 tedbirleri denetleniyor.

Bu kapsamda Altındağ Kaymakamı Cumali Atilla koordinasyonunda polis, zabıta ve alakalı başka kurumların katılımı ile oluşturulan denetim ekiplerince ilçe çapında araştırmalarda bulunuldu.

İstanbul’da Kovid-19 denetimleri

İstanbul’da, Kovid-19 tedbirleri kapsamında semt pazarları, lokantalar, kafe ve dükkanlarda denetim gerçekleştirildi.

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın koordinasyonunda “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla oluşturulan denetimlerde, Kovid-19 tedbirlerine, maske, uzaklık ve temizlik içeriğine uyulup uyulmadığı denetim edildi.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Mülki İdare Amiri Vali Yardımcısı Necip Çakmak, yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında havalimanında oluşturulan denetime katıldı.

Çakmak, maske takmayan yolcuları uyarı ederek, terminal amacıyladeki birtakım işletmeleri ve görevlileri uyardı. Terminal ortamında yer alan sigara içme alanındaki yoğunluğa ilgi çeken Çakmak, bu alanda sosyal uzaklıknin sağlanması amacıyla sayı sınırlandırması yapılmasını istedi.

Bodrum’da Kovid-19 tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlar denetlendi

Bodrum’da yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kafe ve restoranlarda denetimlere devam edildi.

İlçe merkezindeki eğlence yerleri ve restoranlarda denetim, Bodrum Sağlık Müdürlüğü, polis, zabıta, Turizm Danışma Bürosu ve birtakım sivil toplum kuruluşu yetkililerinin katılımı ile oluşturulan ekip doğrulusunda gerçekleştirildi.

Maske ve dezenfektan kullanımı, masalar arası uzaklık, ateş ölçümü, genel hijyen, koronavirüs bilgilendirme afişi ve açıkta ürün satılıp satılmadığını konusu ile alakalı denetimler yapan ekip, işlemelere bu konudaki uyarılarını tekrarladı. Yapılan denetimlerde fazlalıkla kurallara uyulduğu görüldü.

Sakarya’da maske takmayanlar 3 gün karantinada kalacak, 10 kitap okuyacak

Sakarya’da yeni tip koronavirüs tedbirlerini ihlal eden 65 birey, para cezası ödemenin yanı sıra 3 gün karantinada kalacak ve en az 10 kitap okuyacak.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün oluşturulan denetimlerde maske takmayan 65 şahsa 900 lira para cezası kesildiğini belirtti.

Vali Kaldırım, bu şahıslara bunun dışında 3 gün karantinada kalma zorunluluğu ile en az 10 kitap okuma programı getirildiğini belirtti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri