Genel

Türkiye’den Barış Pınarı Harekatı bölgesine dev yardım

Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye'nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerindeki gereksinim sahiplerine binlerce yardım paketi dağıtıldı

Abone Ol  
 

Barış Pınarı Harekatı ile terörden temizlenen Suriye’nin Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerindeki gereksinim sahiplerine binlerce yardım paketi dağıtıldı.

Şanlıurfa Valiliğinden oluşturulan bildirime göre, Barış Pınarı Harekatı ile huzur ve emniyet ortamına kavuşan Tel Abyad ve Rasulayn ilçelerinde Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM) koordinesindeki faaliyetler Aralıksız devam ediyor.

Türkiye harekatın başından beri gerçekleştirdiği insanı yardımlarla dünya devletlerine numune olmayı sürdürüyor.

Harekat bölgesinde gereksinim sahibi aileleri belirleyerek her türlü insani yardımın ulaştırılması amacıyla insan üstü bir gayret sarf eden SUDKOM ekipleri, ailelere yardımlarını tek tek kapıda teslim ediyor.

Uzun seneler terör örgütlerinin işgali altında büyük sıkıntılar yaşam sürdüren Tel Abyad ve Rasulayn halkına yönelik insani yardımlar yapmaya devam eden Türkiye, AFAD, Kızılay ve değişik sivil toplum kuruluşları aracılığı ile yardımlarını ulaştırıyor.

Türkiye harekat bölgesinde bugüne kadar 37 bin 618 besin kolisi, 123 bin 610 koli su, 84 bin 354 kumanya, kek, bisküvi ve meyve suyu, 102 bin 358 paket çocuk maması, şeker, peynir, zeytin, yağ, çay, şeker, bulgur ve makarnadan meydana gelen muhtelif besin paketi, 10 bin 241 hijyen seti, 5 bin 363 ton un, 1 milyona yakın ekmek, 9 bin 502 battaniye, yastık ve halı, 1740 yatak, 50 bin ayakkabı, 7 bin kadar çocuk ve hasta bezi, 5 bin oyuncak, 581 bin besin dışı ürün ile 75 bin 500 paket süt dağıtımı gerçekleştirdi.

Muhabir: Rauf Maltaş

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri