Ekonomi

Türkiye Tekstil Sektöründe Gücünü Kanıtladı

Tekstil sektöründe büyüme devam ediyor

Abone Ol  
 

Türkiye’nin zorlu pandemi döneminde bile tekstil sektöründeki gücünü kanıtladığını belirten MESİAD Başkanı Yusuf Gecü, korona virüs salgın sürecinin ardından ülkemizin yıldızının parlayacağına inandığının altını çizdi.

Gecü yaptığı açıklamalarda, Merter’in en önemli özelliğinin oldukça hızlı bir şekilde üretim yapılması olduğunu ve talep nereden gelirse gelsin hızlı bir biçimde yanıt verilebildiğini kaydetti. Bu nedenle Merter’in oldukça büyük bir potansiyeli olduğunu belirten Gecü, bunu gerçekleştirmek adına var güçleriyle çalışacaklarını vurguladı.

Türk tekstil sektörünün en önemli merkez noktalarından biri olan Merter’in korona virüs pandemisi öncesindeki ve yeni normal sürecindeki hedefleri ve sektördeki sorunlar ile ilgili çeşitli açıklamalarda bulunan Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Başkanı Yusuf Gecü, salgın döneminde tüm dünyada olduğu gibi herkesin evlerine kapandığını ve 3-4 ay boyunca ziyaret olmadığını kaydetti.

Türkiye Tekstil Sektöründe Gücünü Kanıtladı 2 – tekstil 2

Üretim Bir Şekilde Devam Etti

Merter, Laleli, Osmanbey civarının korona virüs salgın döneminde tamamen eve kapandığını belirten Yusuf Gecü, söz konusu bölgelerdeki tekstil üretiminin yüzde 70’inin yurt dışı için yüzde 30’unun ise yurt içi pazarı için yapıldığını kaydetti. Korona virüs salgın sürecinde normal bir şekilde yurt dışından uçak gelmediği için ve ülke içinde de büyük oranda seyahat kısıtlaması olduğu için insanların iki ay süre ile iş yerlerini açamadıklarını belirten Gecü, yine de Türkiye’de üretim süreçlerinin bir şekilde devam ettiğini söyledi. Korona virüs salgın sürecinde dünyanın en gelişmiş ülkesi olduğunu iddia eden ülkelerin maske bulmakta zorlanırken Türkiye’nin maske üretimi konusunda hem kendi vatandaşına yardım etmesi hem de dünyanın pek çok bölgesine maske göndermesinin altını çizen Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Başkanı Yusuf Gecü, ülkemizin zorlu korona virüs sürecinde ekonomik gücünü ve yüksek üretim kapasitesini tüm dünyaya kanıtladığını kaydetti. Tüm bu olumlu gelişmelerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde halka ve üreticilere sağlanan çeşitli kolaylıklar ve destekleri ile olduğunu vurgulayan Gecü, konu ile ilgili yetkililere teşekkür etti.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri