Ekonomi

Türkiye Tarihinin En Büyük Ekonomi Hamlesinde Son Gün!

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde hayata geçirilen yerli ve milli araç projesinin temel atma töreni gerçekleşecek

Abone Ol  
 
67 / 100

Bugün itibariyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temeli atılacak olan ülkemizin ilk yerli ve milli otomobil fabrikasında tüm hazırlıklar tamamlandı.

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu TOGG’un yerli ve milli otomobil için Bursa şehrimizin Gemlik ilçesi mevkiindeki Türk Silahlı Kuvvetlerine ait olan arazide kurulacak fabrikanın inşaat çalışmaları bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilecek temel atma töreni ile ivme kazanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde hayata geçirilen yerli ve milli araç projesinin temel atma töreni saat 18:00’de gerçekleşecek.

Geniş kapsamlı güvenlik önlemleri temel atılacak alanda dikkat çekerken, halihazırda etkisini devam ettirmekte olan korona virüs salgını sebebiyle törene sınırlı sayıda konuk katılacak.

Türkiye Tarihinin En Büyük Ekonomi Hamlesinde Son Gün! 2 – togg

22 Milyar TL Değerinde Tesis

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hayata geçirilen Türkiye’nin yüksek teknolojiye sahip ilk yerli ve milli araç fabrikasının Bursa sınırları içerisinde kurulacağının açıklanmasının hemen ardından, bu proje için Gemlik ilçesi mevkiinde bulunan TSK’ya ait boş arazinin tahsisi yapıldı.

Fabrika inşaat aşamasına geçilebilmesi için gereken ÇED raporunun da olumlu bir biçimde verilmesi ile beraber, Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. bünyesi tarafından yeni yatırım şeklinde inşaatı yapılacak olan tesisin hesaplanan toplam maliyetinin 22 Milyar TL değerinde olacağı belirtildi.

İnşaatın gerçekleştirildiği bölge tedarik sanayiye, limana ve serbest bölgeye olan yakınlığı ile bilinirken, söz konusu fabrika inşaat çalışmalarında 2 bin dolayında kişi çalışacak. Geçtiğimiz günlerde TOGG tarafından yapılan açıklamada, şirketin Gemlik’teki yerli ve milli araç fabrikası için gerekli görülen ÇED raporunu pozitif bir şekilde aldığı belirtildi. Senelik 175 bin üretim kapasitesi, yüzde 100 oranında elektrikli 5 farklı araç modeli ve 4 bin kişilik istihdam ağının tüm Türkiye’ye hayırlı olması dileğinde bulunuldu. Bugün saat 18.00’de gerçekleştirilecek olan yerli ve milli araç fabrikası için temel atma töreni tüm Türkiye tarafından merakla ve heyecanla takip edilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri