EkonomiGenel

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’ndan BM’nin çağrısına cevap

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, imzacısı olduğu UN Global Compact’in (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) iş dünyasına uluslararası işbirliği ve kapsayıcı çok taraflılığa destek için yaptığı çağrıya cevap verdi.

Abone Ol  
 
67 / 100

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, imzacısı bulunduğu UN Global Compact’in (Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi) iş dünyasına uluslararası işbirliği ve kapsayıcı çok taraflılığa destek için yaptığı çağrıya yanıt verdi.

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’ndan oluşturulan bildirime göre, banka “Yenilenen Küresel İş Birliği için İş Dünyası Liderleri Bildirisi”ni (Statement from Business Leaders for Renewed Global Cooperation) 100 ülkeden 1.000’i aşkın üst seviye yöneticiyle birlikte imzaladı.

İmzacı kuruluşların bu bildiri ile ne kadar hesap verebilir, etik, kapsayıcı ve şeffaf olduklarını meydana koymaları bekleniyor. BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin 10 ilkesine ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na hizmet eden bildiri ile Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nın da arasında bulunduğu iş dünyası liderleri barış, adalet ve kuvvetli kurumların, kuruluşların uzun vadeli devamlılığı ve daha iyi bir dünya için birliktelik mesajı verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Öztop, küresel dönüşümün bir parçası olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “2023 hedefleri kapsamında, 11. Kalkınma Planı tarafında ve Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın ışığında, sürdürülebilir kalkınmanın finansmanına yoğunlaşan Bankamız, uluslararası finans dünyasının ilerleme ve standartlarıyla uyumlu olarak ilerlettiği temalar ve temin ettiği kaynaklarla, istikrarlı ve kuvvetli bir ekonomi için rekabetçi ve verimli üretime verilen desteği sürdürmeye devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Yenilenen Küresel İş Birliği için İş Dünyası Liderleri Bildirisi, 21 Eylül 2020 tarihinde 100 ülkeden 1.000’den çok üst yöneticinin yer aldığı destekçi bankaların imzalarıyla duyuruldu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri