Genel

Turkcell Superbox müşteri sayısı 500 bini aştı

Turkcell'in evlere ve iş yerlerine fiber süratinda mobil internet sunmuş olduğu yenilikçi çözümü Superbox'ın kullanıcı adedi bir senede yüzde 350'ye yakın artarak 500 bini aştı.

Abone Ol  
 

Turkcell’in evlere ve iş yerlerine fiber süratinda mobil internet sunmuş olduğu yenilikçi çözümü Superbox’ın kullanıcı adedi bir senede yüzde 350’ye yakın artarak 500 bini aştı.

Turkcell’in açıklamasına göre, şirket, fiber altyapısının olmadığı yerlerde 4.5G üzerinden fiber sürati sunmuş olduğu Superbox ürünüyle bir senede müşteri miktarını aşağı yukarı yüzde 350 artırdı. Böylece Superbox’ın müşteri adedi iki sene gibi kısa sürede 500 bini aştı.

Ev içi kablolama yapılmadan tak-çalıştır özelliği ile farklılaşan Superbox, hızlı kurulumu yardımıyla bilhassa pandemi döneminde yoğun ilgi gördü. Bu dönemde Superbox internet trafiğinde yüzde 67’lere varan artışlar yaşandı.

Evlerin yanı sıra ufak işletmelerin de tüketimine açık olan Superbox, iş bölgelerinde de taşınabilir olmasının sağladığı basitçe tercih nedeni oluyor. Superbox ufak işletmelerde geçtiğimiz seneye göre 2 kattan çok artış göstererek toplam 84 bin iş yerinde kullanılıyor.

Turkcell satış kanalları ve müşteri hizmetlerinden talep edilebilen Superbox amacıyla Dijital Operatör uygulamasından da müracaat yapılabiliyor.

– “Türkiye’nin her köşesine fiber götürmek gerekiyor”

Açıklamada mevzuya dair değerlendirmeleri yer alan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, şirket olarak ana odaklarından birisinin de müşterileri daimi yenilikçi teknolojilerle buluşturmak olduğunu bildirdi.

Türkiye’de bir ilke imza atarak sunmaya başladıkları Superbox hizmetinin müşterilerin gösterdiği teveccüh yardımıyla kısa sürede 500 bin şahsa ulaştığını kaydeden Erkan, şu açıklamalarda bulundu:

“Bir yandan bu sevinci yaşarken bir yandan da vatandaşımızın yüksek süratli internete olan talebini gördük. Bu hal bizlere her vakit altını çizerek söylediğimiz ortak altyapının gerektiğini gösterdi. Son dönemde hayati ehemmiyet kazanan dijitalleşme amaçlarımıza ülke olarak ulaşabilmek amacıyla Türkiye’nin her köşesine fiber götürmek gerekiyor. Bu amaç tarafında üzerimize düşeni gerçekleştirmek amacıyla hazırız.”

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri