GenelSpor

Turkcell Platinum Bosphorus Cup, 26 Eylül’de başlıyor

Bu sene 19'uncu kez gerçekleştirilecek olan yelkenli yarışı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 26-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Abone Ol  
 
68 / 100

Bu yıl 19’uncu kez gerçekleştirilecek olan yelkenli yarışı Turkcell Platinum Bosphorus Cup 26-27 Eylül tarihlerinde düzenlenecek.

Turkcell’den oluşturulan bildirime göre, Turkcell Platinum Bosphorus Cup kapsamında, dünyanın dört bir yanından yelken tutkunları İstanbul’da buluşacak.

Önce İstanbul Boğazı’nı sonra da Caddebostan’ı rengarenk yelkenlilerle dolduracak olan organizasyon 26-27 Eylül tarihlerinde Turkcell Platinum desteği sayesinde gerçekleştirilecek.

Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ta, 50 yelkenli ve 500 yelkenci mücadele edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verdiği Turkcell Piyasalamadan mesul Genel Müdür Yardımcısı Alper Ergenekon, Turkcell Platinum Bosphorus Cup’a 6 yıldir adlarını vermekten ötürü çok mutlu olduklarını bildirdi.

İstanbul’un, bütün dünyanın gözünün üzerinde bulunduğu bir kent bulunduğunu belirten Ergenekon, şunları kaydetti:

“İstanbul Boğazı ise bu şehrin göz bebeği. Tam da bu noktada bu tür kıymetli bir organizasyonu yapmaktan ötürü çok mutluyuz. Turkcell Platinum Bosphorus Cup gibi özel turnuvalara destek sunarak ülkemizin tanıtımına katkı sağlıyoruz.

Yerli ve yabancı yelkenciler iki gün süresince kıyasıya yarışırken, Boğaz’ı da eşi benzeri olmayan görüntülerle donatacaklar. Her yıl heyecanla düzenlediğimiz organizasyonla yelkenliler bu yıl de Boğaz’da şölen yaratacak. Biz de Turkcell Platinum Bosphorus Cup’ın oluşturduğu bu şöleni gururla takip edeceğiz.”

– Turkcell PlatinumBosphorus Cup

Verilen bilgiye göre, iki gün süresince sürecek etkinliğin ilk gününde yelkenler, İstanbul Boğazı’nda mücadele edecek.

Boğaz Yarışı’nda tekneler Dolmabahçe’den saat 12.00’de start alacak, Anadolu Hisarı’nda dönecek ve Çırağan Sarayı önündeki finiş noktasına gelecek.

Turkcell PlatinumBosphorus Cup, 27 Eylül Piyasa günü Caddebostan’daki şamandıra yarışlarıyla noktalanacak.

Zafere ulaşan ekip Türk tasarımcı Can Yalman’ın tasarladığı, 7 kilo ağırlığındaki tamamiyle kristal malzemede imal edilen gümüş kupanın sahibi olacak.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri