Teknoloji

Türk Patent ve Marka Kurumuna Personel Alımı

Sınai mülkiyet uzman yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere 120 adet personel alımı gerçekleştirilecek!

Abone Ol  
 

Ülkemizde faaliyetlerini devam ettiren Türk Patent ve Marka Kurumu’na (TÜRKPATENT), sınai mülkiyet uzman yardımcısı olarak çalıştırılmak üzere 120 adet personel alımı gerçekleştirilecek.

Türk Patent ve Marka Kurumunun bugün yani 10 Temmuz 2020 günü Resmi Gazete’sinden yayınlanan ilanı ışığında sınai mülkiyet uzmanı kadrosunda görevlendirilmek ve yetiştirilmek üzere, üniversitelerdeki çeşitli bölümlerden mezun olmuş 120 adet personel alımı yapılacağı belirtildi. Söz konusu Resmi Gazete ilanında belirtilmiş olan şartları bulunduran kişilerin, bugünden itibaren 30 gün boyunca Türk Patent ve Marka Kurumu’nun internet sitesi olan www.turkpatent.gov.tr üzerinden başvurularını yapabileceği kaydedildi.

Türk Patent ve Marka Kurumuna Personel Alımı 2 – personel alımı

Sözlü Sınav Yapılacak

Türk Patent ve Marka Kurumu bünyesinde açılmış olan sınai mülkiyet uzman kadrosunda çalışmak üzere başvuru yapan adayların, istenilen KPSS puan türünde en yüksek puana sahip olan kişiden aşağıya doğru sıralanacağı belirtildi. Yapılan sıralama sonucu ortaya çıkacak olan listeden, atama gerçekleştirilecek olan kadro adetinin en çok 4 katına kadar aday ise sözlü mülakata çağrılma hakkı kazanacak. Bu da söz konusu kadroya başvuracak olan en fazla 480 adayın sözlü sınava çağrılma hakkı kazanabileceği anlamına geliyor.

Türk Patent ve Marka Kurumu bünyesinde açılmış olan 120 kişilik sınai mülkiyet uzmanı kadrosuna yoğun bir başvuru olması bekleniyor. Söz konusu başvurular sonucunda sözlü mülakata girmeye hak kazanacak olan adayların isimlerinin, sözlü sınavın gerçekleştirileceği yerlerin, sınavın gerçekleştirilme ayrıntılarının, sınav tarihinin ve saatinin ise adayların yanında getireceği belgelerin listesi ile beraber sınav tarihinden en az 15 gün önce Türk Patent ve Marka Kurumu’nun internet sitesi üzerinden ilan edilmesi bekleniyor.

Bugün Resmi Gazetede yayımlanmış olan sınai mülkiyet uzman kadrosu ilanının detaylarına ve üniversitelerin hangi bölümlerinde alım yapılacağına dair bilgilere Resmi Gazete aracılığı ile ulaşılabilir. Başvurular ise bugünden başlayarak 30 gün boyunca yapılabilecek. Söz konusu iş ilanına ülke genelinden rekor sayıda başvuru yapılacağı öngörülüyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri