Otomobil

Tüm Dünya Yerli Otomobili Konuşuyor!

Türkiye'nin yerli otomobilini tüm dünya konuşuyor!

Abone Ol  
 
57 / 100

Türkiye’nin yerli ve milli otomobil projesi, dünya devleri tarafından Türkiye’ye duyulan ilgiyi bir hayli artırdı. Son olarak yerli araç projesi kapsamında TOGG ile beraber çalışan küresel ölçekte lider mühendislik şirketi EDAG, ülkemizde ofis açma kararı aldı.

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu, yerli ve milli otomobil için hazırlıklarını son gaz devam ettirirken, proje kapsamında beraber çalıştığı dünya devi şirketleri de ülkeye çekmeyi sürdürüyor. TOGG projesi kapsamında birlikte çalışmalar yapılan Almanya merkezli küresel ölçekte en büyük mühendislik şirketlerinden EDAG, Türkiye ofisini açtı.

Dünyaca ünlü EDAG şirketi, Gebze Bilişim Vadisi’nde açmış olduğu mühendislik ofisi ile beraber küresel ölçekteki ofis sayısını altmışın üzerine taşımış oldu. EDAG şirketi geçtiğimiz seneden bu yana ilk yerli ve milli otomobilin üretilmesi adına TOGG projesi kapsamındaki ekibin bir parçası olarak görev yapıyordu.

Tüm Dünya Yerli Otomobili Konuşuyor! 2 – yerli otomobil togg 2

Dünyaca Ünlü Mühendislik Şirketi Türkiye’de!

Almanya menşeli dünyaca ünlü mühendislik şirketi EDAG, Gebze ilçesindeki Bilişim Vadisinde açmış olduğu 600 metrekarelik ofis ile yerli ve milli araç projesine yerinde destek sunmuş olacak. Söz konusu Türkiye ofisinin başında ise Mertcan Kaptanoğlu yer alacak. Ofis ile ilgili Kaptanoğlu’nun kısa zaman içerisinde ortalama 30 mühendisten meydana gelen güçlü bir ekip kurmayı planladığı öğrenildi. Başlangıçta 30 kişi ile yola çıkılsa da EDAG Grubunun asıl hedefinin Türkiye’de uzun vadeli projeler gerçekleştirmek olduğu kaydedildi.

Yerli ve milli araç TOGG projesi kapsamında birlikte çalışmalar yürütülen EDAG’ın Türkiye ofisini açması ile hem yerli aracın üretim süreçlerinin hızlanması hem de küresel ölçekte pek çok şirketin Türkiye’ye ilgi duymaya va burada çeşitli ofisler açmaya başlaması bekleniyor. TOGG projesinin duyurulması ile halihazırda tüm dünyanın dikkatini çekmiş olan Türkiye, bu alanda gücünü artırmaya devam edecek.

Yerli ve milli aracın üretileceği tesislerin inşaatına ise Bursa’nın Gemlik ilçesi mevkisinde devam ediliyor. Yerli aracın 2022 yılı içerisinde yollarda olması bekleniyor.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri