Teknoloji

Tübitak’tan Yüksek Teknoloji Çağrısı

Tübitak teknoloji şirketlerine yüksek teknoloji üretimi konusunda çağrı!

Abone Ol  
 

Tübitak tarafından teknoloji alanındaki şirketler için yüksek teknoloji üretmeye odaklanmaları gerektiği konusunda yapılan çağrının ardından, yüksek teknolojinin hakimiyetinin yer aldığı savunma, havacılık ve uzay sanayi alanlarında çalışma yürüten SAHA İstanbul oldukça önemli bir webinar gerçekleştirdi.

Saha İstanbul tarafından yapılan açıklamalar ışığında, SAHA İstanbul şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı olan Haluk Bayraktar ve TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın bizzat katılımları ile hayata geçirilen webinar kapsamında TÜBİTAK TEYDEB tarafından kısa süre önce çağrısı yapılan siparişe dayalı Ar-Ge Projeleri kapsamında KOBİ Destekleme ve Patent Tabanlı Teknoloji Transferi Destekleme programının tanıtıldığı öğrenildi.

Webinar kapsamında açıklama yapan SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, TÜBİTAK’ın ülkemiz Ar-Ge ekosistemi içerisinde oldukça kritik bir rol oynadığının altını çizerek özellikle son süreçte Ar-Ge kapsamındaki desteklerin ürün ve sonuç temelli olmasının hayli önemli bir detay olduğunu vurguladı.

Tübitak’tan Yüksek Teknoloji Çağrısı 2 – tubitak 2

Avrupa’nın En Büyük İkinci Oluşumu

Webinar kapsamında çeşitli istatistiksel bilgiler de veren SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bayraktar, ülkemizin sahip olduğu Milli Teknoloji Hamlesi vizyonu ve stratejisi çerçevesinde özel sektöre dinamizm getirmek amacıyla 27 kurucu üye ile 2015 senesi içerisinde kurulmuş olan SAHA İstanbul’un an itibariyle 505 üyesinin olduğunu söyledi. Bu üye sayısı ile beraber Türkiye’deki en büyük ve Avrupa’daki en büyük 2. oluşum olduklarını ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, tüm üyelere teşekkür etti.

Türkiye içerisinde son dönemde özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat destekleri ile savunma sanayi kapsamında oldukça önemli adımlar atıldığının altını çizen Haluk Bayraktar, SAHA İstanbul şirketi olarak yüksek teknoloji alanındaki ihtiyaç sahiplerine ve potansiyelleri olan firmaların başarıya erişmesine destek verdiklerini belirtti. Bu bağlamda yüksek teknoloji projelerinde çoğunlukla direkt olarak yer almadıklarını kaydeden SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, bunun yerine bir katalizör ve ara yüz görevi üstlendiklerinin altını çizdi. Bayraktar tüm webinar katılımcılarına teşekkür ederek etkinliği tamamladı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri