DünyaGenel

Trump’tan Twitter ve Facebook’a ‘Demokrat Partinin üçüncü kolu’ yakıştırması

ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat rakibi Joe Biden'ın oğlunun e-postalarıyla alakalı haberin yayılmasını sınırlandıran Twitter ve Facebook'u eleştirerek "Onlar Demokrat Partinin ve radikal sol hareketin üçüncü kolu gibi çalışıyor." dedi.

Abone Ol  
 
98 / 100

ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat rakibi Joe Biden’ın oğlunun e-postalarıyla alakalı haberin yayılmasını sınırlandıran Twitter ve Facebook’u eleştirerek “Onlar Demokrat Partinin ve radikal sol hareketin üçüncü kolu gibi çalışıyor.” dedi.

ABD Başkanı Trump, Fox Business kanalına telefonla bağlanarak ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.

New York Post gazetesinin, Joe Biden’ın oğlunun idare kurulunda bulunduğu Burisma adlı Ukraynalı enerji şirketi ve Çin ile bağlarına dair dün yaptığı haberden geniş şekilde bahseden Trump, hem Biden’ı hem de haberin paylaşılmasını kısıtlayan sosyal medya şirketlerini eleştirdi.

Trump, Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın ordudan atıldığını ve işsiz kaldığını söyleyerek “Joe Biden yolsuzluğa batmış bir politikaçi. Babası ABD Başkan Yardımcısı olduktan sonra Hunter milyonlarca dolar kazanmaya başladı. Babası da ona yardımcı oldu.” ifadelerini kullandı.

Demokrat rakibinin de kendisi gibi araştırılması gerekliliğini altını çizen Trump, “Biden da benim gibi (Rusya soruşturmasına bakan Özel Savcı Robert) Mueller’in yaptığı bir soruşturmadan geçerse, onun hakkında 24 saatte çoğu şey bulurlar. Benim hakkımda hiçbir şey bulamamışlardı.” değerlendirmesini yaptı.

“Medya, bu ülkede halkın düşmanı”

Hunter Biden’ın e-postalarının sızdırıldığı ve Joe Biden’ın Burisma ile temasını meydana koyduğu belirti edilen haberi manşetlerine taşımayan ana akım Amerikan medyasının hadiyi “örtbas” ettiğini savunan Trump, söz hususu haberin paylaşılmasını kısıtlayan Facebook ve Twitter’a da reaksiyon gösterdi.

Trump, “Twitter ve Facebook, hepsi de Biden’ın seçim kampanyasına büyük katkı sağlıyor gibi. Onlar Demokrat Partinin ve radikal sol hareketin üçüncü kolu gibi çalışıyor.” dedi.

Medyanın da söz hususu haberi başlıklara taşımak yerine arka sayfalara attığını savunan Trump, “Medya, bu ülkede halkın düşmanı.” eleştirisinde bulundu.

Trump, birtakım Avrupa ülkelerinde yükselen Kovid-19 vakalarına karşı tekrar sıkı önlemlere gidilmesine dair, “Artık daha çok karantina uygulamayacağız. Biz gayet iyi durumdayız.” dedi.

“Kendimi Süperman gibi hissettim”

Kovid-19 sürecinden çok şey öğrendiklerinin altını çizen Trump, virüse yakalanan oğlu Barron Trump’tan numune sunarak genç nüfusun virüse karşı daha kuvvetli bir bağışıklığa sahip bulunduğunu kaydetti.

Trump, kendine hastalık sürecinde verdiği antikor kokteylinden de övgüyle bahsederek “Bir gün içinde kendimi Süperman gibi hissettim ve hastaneden çıkmak istedim.” ifadesini kullandı.

Kovid-19’a karşı aşıların yılbaşından önce dağıtılıp dağıtılmayacağına dair ise Trump, “Büyük ihtimalle dağıtacağız. İşin içine politika karışmamış olsaydı biz aşıyı seçimden önce hazır edecektik.” yorumunda bulundu.

Trump ilaveten Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile bir hayli bir süredir görüşmediğini kaydederek “Çünkü onunla görüşmek istemedim.” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri