DünyaGenelGündem

Trump’tan İran’a yeni yaptırım mesajı

Hafta sonu tatili amacıyla gittiği New Jersey'de basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Abone Ol  
 
62 / 100

Hafta sonu tatili amacıyla gittiği New Jersey’de basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Donald Trump, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Birleşmiş Milletler Emniyet Konseyinde (BMGK) cuma günkü “İran’a silah ambargosunun uzatılmaması” kararı amacıyla “bunu bekliyorduk” yorumunu yapan Trump, “Buna karşı reaksiyon olarak yaptırımlar getireceğiz. Bunları önümüzdeki hafta göreceksiniz.” ifadesini kullandı.

Trump ayrıca, konuyla alakalı olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in video konferans toplantısı önerisine katılmayı da henüz düşünmediğini sözlerine ekledi.

Cuma günü oluşturulan oylamada BMGK, İran’a yönelik silah ambargosunun uzatılmasını talep eden ABD’nin önerisini kabul etmemişti.

Edward Snowden’a affa yeşil ışık

Öte yandan, bir soru üstüne Trump, Amerikan devletine ait saklı verileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Edward Snowden’ı affedebileceği konusu ile alakalı kapıyı açık bıraktı.

Trump, “Snowden’a af çıkaracak mısınız?” şeklindeki soruya, “Bu konuyla ilgilenmeye başlayacağım. Hem sağ hem de soldan her kesimde Snowdan konusu ile alakalı bir bölünme var.” diye cevap verdi.

Devlete ait saklı verileri sızdırdığı iddiasıyla aranan Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) ve ABD Ulusal Emniyet Ajansının (NSA) eski çalışanı Edward Snowden, 2013’ten beri geçici oturma izniyle Rusya’da yaşıyor ve Fransa’nın kendine sığınma hakkı vermesini istiyor.

 

Etiketler

Admin

Ajans Haberlerini Naklen Sizlere Aktarıyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri