GenelGündem

Trump yönetimi Kovid-19 kısıtlamalarına dayanarak 8 bin 800 refakatsiz çocuğu sınır dışı etti

CNN'nin haberine göre, ABD Sınır Devriye Şefi Yardımcısı Raul Ortiz, mahkemeye sunulan ifadesinde daha önce kamuoyuna duyurulmayan, sınır dışı edilen refakatsiz çocukların sayısına ilişkin bilgi verdi.

Abone Ol  
 

CNN’nin haberine göre, ABD Sınır Devriye Şefi Yardımcısı Raul Ortiz, mahkemeye yayılan ifadesinde daha evvelce kamuoyuna duyurulmayan, sınır dışı edilen refakatsiz çocukların sayısına dair bilgi verdi.

Ortiz, Trump yönetiminin, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin acil hal talimatı kapsamında 20 Mart’tan bu yana yeni kısıtlamalar tarafında 159 binden çok bireyi sınır dışı ettiğini açıkladı.

Raul Ortiz, 159 bin şahıs arasında ülkeden derhal çıkarılan 8 bin 800 refakatsiz çocuk ile 7 bin 600 aile ferdinin bulunduğunu kaydetti.

Ortiz’in ifadesine, Trump yönetiminin, kısa vakit evvelce Kovid-19 kısıtlamaları kapsamında göçmen çocukların ruhsatlı ve izlenim altındaki merkezler yerine otellerde tutulmasına dair tartışmalı uygulamaya dair bir mahkeme kararını temyize götürmesi tarafında başvuruldu.

Göçmen ve vatandaşlık hakları savunucuları, bu programın, çocukları tehlikeye attığı ikazında bulunarak Trump yönetimini, kamu sağlığı savlarını, sert göçmenlik kısıtlamaları programın mazereti olarak kullanmakla eleştiriyor.

 

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri