DünyaGenel

Trump: Milletimiz için savaşmaktan asla vazgeçmeyeceğim

ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyası aracılığıyla yaptığı yazılı açıklamada, ülkede 3 Kasım Salı günü yapılan ve sonuçları hala açıklanmayan seçimler ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Abone Ol  
 
64 / 100

ABD Başkanı Donald Trump, seçim kampanyası vasıtasıyla yaptığı yazılı açıklamada, ülkede 3 Kasım Salı günü yapılan ve sonuçları hala açıklanmayan seçimler ile alakalı değerlendirmelerde bulundu.

Amerikan halkının bütün oy sayım ve seçimlerin sonucunun onaylanması sürecinde tam bir şeffaflığı hak ettiğini belirten Trump, “Artık bu hal tek bir seçimle alakalı değil. Bu bütün ülkenin seçim sürecinin güvenilirliği ile alakalı.” ifadesini kullandı.

En başından beri meşru yöntemlerle kullanılmış oyların sayılıp, meşru olmayanların sayıma dahil edilmemesi gerekliliğini söylediklerini hatırlatan Trump, Demokratların her fırsatta bu ilkeye karşı çıktığını kaydetti.

Trump açıklamasında, “Amerikan halkının, hükümetimize güvenini sağlamak için bu süreçte bütün hukuki yönlerin takipçisi olacağız. Sizin ve milletimiz için savaşmaktan katiyen vazgeçmeyeceğim.” mesajını verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri