GenelGündemHaber

Trump: Biden’a seçimlerde usulsüzlük nedeniyle dava açacağız

Trump'ın kampanya ekibi Nevada'da basın toplantısı düzenleyecek

Abone Ol  
 
62 / 100

ABD Başkanı Donald Trump, rakibi Joe Biden ekibinin Nevada ve Pensilvanya’da tercihleri kazandıklarını açıklaması üzerine, “Biden’ın kazandıklarını açıkladığı yerlerde seçimlerde usulsüzlük nedeniyle dava açacağız.” açıklamasında bulundu.

Demokrat başkan adayı Joe Biden’ın Kampanya Danışmanı Jen O’Malley Dillon’ın, şu anda kritik önemde olan Pensilvanya’da ve Nevada eyaletlerinde tercihleri kazandıklarını açıklamasının sonrası Trump’tan reaksiyon geldi.

Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Biden’ın kazandıklarını açıkladığı yerlerde seçimlerde usulsüzlük nedeniyle dava açacağız. Elimizde çok çok kanıt var. Sadece medyaya bakın. Biz bu tercihleri kazanacağız. Önce Amerika.” ifadesini kullandı.

Trump: “Pensilvanya’da büyük bir hukuki zafer kazandık”

Öte yandan Pensilvanya’nın Philadelphia şehrindeki mahkeme, Trump ekibinin sayım merkezlerine girmelerine izin verilmesine dair talebini değerlendirdi.

Mahkeme, Cumhuriyetçi Partili isimlerin de bugün ulusal saat ile sabah 10.30 itibarıyla seçim sayım merkezlerine girmelerine hükmetti.

Trump bu kararın sonrası Twitter’dan “Pensilvanya’da büyük bir hukuki zafer kazandık.” paylaşımında bulundu.

Trump’ın kampanya ekibi Nevada’da basın toplantısı düzenleyecek

Öte yandan Trump’ın seçim ekibi bugün seçim neticelerinın netleşmesi amacıyla en kritik eyaletlerden biri olan Nevada’nın Las Vegas kentinde “önemli bir duyurunun yapılacağı” basın toplantısı düzenleyecek.

ABD’de 3 Kasım Salı günü uygulanan 59. başkanlık tercihlerinde kazanan şimdilik netleşmedi. Resmi olmayan neticelere göre Trump şu ana kadar 214, Biden ise 253 delege kazandı.

Halen toplam 71 seçici delegeyi temsil eden Pensilvanya, Kuzey Carolina, Georgia, Arizona, Nevada ve Alaska eyaletlerinde seçim neticeleri netleşmiş değil.

11 delegeli Arizona ve 6 delegeli Nevada’da kazananın belli olması, başkanlık yarışında ipi göğüsleyecek adayın belirlenmesinde kritik dikkate sahip.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri