Genel

TRT’nin radyo dramalarıyla perde hiç kapanmayacak

TRT Radyoları doğrultusundan yapımları yapılan radyo dramaları, "Radyo Tiyatrosu Kuşağı", "Arkası Yarın Kuşağı" ve "Gece Tiyatrosu Kuşağı" vasıtasıyla sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Abone Ol  
 
65 / 100

TRT Radyoları doğrultusundan yapımları yapılan radyo dramaları, “Radyo Tiyatrosu Kuşağı”, “Arkası Yarın Kuşağı” ve “Gece Tiyatrosu Kuşağı” vasıtasıyla sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

TRT’den yapılan açıklamaya göre TRT Radyoları, zengin oyun arşivine bilhassa son iki senedir süratlendirdiği yeni kayıtlarla bilhassa pandemi döneminde tiyatroya gidemeyenler için evlerinden çıkmadan da bu sanatı deneyimleme olanağı sunuyor.

“Radyo Tiyatrosu Kuşağı” için yeni oyun kayıtlarına başlandı

Radyo draması arşivine katılacak olan, yazar Mine Artu doğrultusundan kaleme alınan “İki Yaşam” isimli oyunun kayıtlarına başlandı.

Yönetmenliğini, oyuncu ve seslendirme sanatçısı Ali Rıza Kubilay’ın yaptığı, Faruk Akgören, İskender Bağcılar, Tarık Şerbetçioğlu, Murat Şenol, Bulut Akkale ve Aliye Uslu’nun seslendirdiği oyun, her çarşamba saat 21.05’te TRT Radyo 1’de “Radyo Tiyatrosu Kuşağında” dinleyiciyle buluşacak.

Radyo draması tutkunları ilaveten hafta içi her gün 09.40’da başlayan “Arkası Yarın Kuşağı” ve her pazartesi 01.05’te yayınlanan “Gece Tiyatrosu Kuşağı” programlarını TRT Radyo 1’de dinleyebilecek.

Radyo dramaları, gelişen vakitte TRT’nin dijital platformu TRT Dinle’den de dinlenebilecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri