EğitimGenelGündem

TRT EBA TV yayınlarına kesintisiz ve sorunsuz devam ediyor

TRT Okul Kanal Koordinatörü Nurbanu Eryücel, TRT EBA kanallarının yayınları ve içeriklerine dair AA muhabirine, ilkokul, ortaokul ve lise olarak 3 kanaldan yayın yaptıklarını söyledi.

Abone Ol  
 
60 / 100

TRT Okul Kanal Koordinatörü Nurbanu Eryücel, TRT EBA kanallarının yayınları ve içeriklerine dair AA muhabirine, ilkokul, ortaokul ve lise olarak 3 kanaldan yayın yaptıklarını söyledi.

23 Mart’tan bugüne kadar 3 kanalda 3 bini aşkın video yayımlandığını ifade eden Eryücel, “21 Eylül-22 Ocak Ayı için 4 bini aşkın video çekilecek ve yayımlanacak. Bunların arasında yalnızca dersler yok. Çocuklarımızın dikkatini çekebileceği etkinlikler, kültür, sanat, spor, hayat becerileri, bilim ve teknoloji gibi uygulamaları da yayımlıyoruz.” dedi.

Öğrencilerin yanı sıra öğretmenlere yönelik “Öğretmenler Odası” programıyla eğitimcilerin mesleki ve şahsi kariyerlerine katkıda bulunduklarını belirten Eryücel, eksper konukların katıldığı uygulamanın haftada iki gün TRT EBA kanallarında yayımlandığını belirtti.

Nurbanu Eryücel, haftanın 3 günü yayımlanan “Bizden” adlı programla bilhassa koronavirüs döneminde, çocukların eğitiminde izlenmesi gereken yöntemlere dair velilere bilgi verdiklerini ve rehberlik ettiklerini söyledi.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için yayınlar başlıyor

Eryücel, 21 Eylül’de işaret dili ve yeni logoyla yayına başladıklarını belirterek, şu verileri verdi:

“Bu hafta sonu itibarıyla üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için yayın yapmaya başlayacağız. Dersler, soru çözümleri şeklinde son derece ilgi çekici şekilde sunulacak. Üniversite sınavına hazırlanan öğrencilerimiz için matematikten edebiyata, tarihten felsefeye kadar geniş bir yelpazede dersler hazırlandı. Öğrencilerimize kaçırmamalarını öneririm. Derslerimizi cumartesi ve piyasa günleri TRT EBA Lise Kanalı’nda sunacağız. Çok yakında TRT EBA Ortaokul Kanalı’nda liseye hazırlık derslerimiz yayına girecek. TRT EBA İlkokul Kanalı’nda okul evveli çocuklara yönelik yayın gerçekleştirme için Milli Eğitim Bakanlığı ile çalışma ortamındayız. Okul evveli çocuklara yönelik uygulamaları da bir iki hafta ortamında başlatmış olacağız. Müzik ve drama dersleri olan renkli bir içeriğimiz olacak.”

TRT EBA’nın 3 kanalının saat 08.45’te yayına başladığını, TRT EBA Lise Kanalı’nın 24 saat yayın yaptığını ifade eden Eryücel, “Konuşan Eller” adlı işaret dilini öğreten uygulamaların yanı sıra gitar, piyano derslerinin EBA TV’den sunulduğunu söyledi.

Eryücel, “TRT EBA kanalları, TRT Okul Kanal Koordinatörlüğü içeriğinde kurumsallaştı ve kesintisiz şekilde 3 kanalda yayın gerçekleştirmeyi sürdürüyor.” ifadesini kullandı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
son dakika haberler aktüel ürünler bim aktüel ürünler a101 aktüel ürünler altın kaç para oldu dizi reyting sonuçları güncel haberler asgari ücret maaşlar en son çıkan telefon modelleri dünyadaki son gelişmeler transfer haberleri savunma sanayi tiyatro saatleri